16 Temmuz 2019 Salı

ERDOĞAN SAMSUN MİTİNGİNDE ŞİİR KİTABINI ELEŞTİRDİ MUHARREM İNCE YANIT VERDİ

Erdoğan Samsun mitinginde şiir kitabını eleştirdi Muharrem İnce yanıt verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun mitinginde Muharrem İnce'nin erotik dizelerden oluşan Tatanka isimli şiir kitabını eleştirdi, Muharrem İnce ise o eleştirilere yanıt verdi.

19 Haziran 2018 Salı 00:41 SİYASET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Samsun mitinginde Muharrem İnce'nin Tatanka isimli şiir kitabını eleştirdi. Muharrem İnce ise Erdoğan'ın şiir kitabı ile ilgili eleştirilerine Kilis mitinginden cevap verdi


Recep Tayyip Erdoğan'ın şiir kitabı ile ilgili eleştirilerine yanıt veren Muharrem İnce, Kilis mitinginde "Sen ne anlarsın şiirden" dedi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun mitinginde Tatanka isimli şiir kitabı ile ilgili "Amerika'dan telefon gelmeden, Edirne'deki zatın iznini, icazetini almadan meydanlarda tek bir kelime dahi konuşamıyor. Genel Başkanı Kılıçdaroğlu gibi önüne ne konursa, kulağına ne söylenirse önünü arkasını araştırmadan hemen inanıyor. Tabii böyle olunca de sürekli işletilmekten, telefon dolandırıcılarının maskarası haline gelmekten bir türlü kurtulamıyor. Belki utanır, yüzü kızarır, kendine çekidüzen verir diye Bay Muharrem'in yalanlarını, tutarsızlıklarını ifşa etmeye, eski kirli defterlerini açmaya devam edeceğiz. Seçim döneminde taktığı maskenin arkasındaki çirkinlikleri milletimize göstermeyi sürdüreceğiz. Bunun bir de şairlik yönü de varmış. Gençler biliyor. Ben bunu o şiir kitabından bazı yerleri okumayacağım ama gençler onun bu şiir kitabında nelerin olduğunu çok iyi görecekler. Bu milleti kimse aldatamayacak" demişti.

MUHARREM İNCE'DEN ŞİİR KİTABI SAVUNMASI
Muharrem İnce ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Samsun mitinginde 30 yıl önce yazdığı bir şiir kitabından mısralar okuduğunu ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Benim adım Recep değil, benim adım Muharrem. Ben onun gibi kıvıramam. Ne diyorsam o. Yazdığımın arkasındayım. Ben o kitabın geliriyle okuduğum ilkokula laboratuvar yaptırdım. Erdoğan benim şiir kitabımla uğraşacağına sana bir alışveriş listesi vereyim onu oku. Ne dediğimi sen anladın. Sana dedim, her kuşun eti yenmez. Ben fabrika, bereketli topraklar, bacası tüten fabrika, aş, iş, her mahalleye kreş diyorum, o tutturmuş her mahalleye kıraathane diyor. Diyanet İşleri Başkanı da kıraathane övgüsü yapıyor. Memleketin haline bak. Danıştay üyesi aleyhimde twit atıyor. Hakim milletvekili adayıyla esnaf ziyareti yapıyor. Ey Diyanet İşleri Başkanı yapma bunu, yanlış yapıyorsun, ortada bir seçim var. Sen en üstteki din adamısın. Dinimize zarar veriyorsun, yazık günahtır bu işe karışma. Ayıp."

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun mitinginde 'Tatanka' isimli şiir kitabını eleştirmesine yanıt verdi. Muharrem İnce şiirleri için "Ben yazdım ben. İtirazın mı var? Sen ne anlarsın şiirden?" dedi.

Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Samsun mitinginde Tatanka isimli şiir kitabını eleştirmesiyle ilgili Kilis mitinginde şunları söyledi:

"Otuz sene önce benim bir şiir kitabımı almış eline. 'Bak bak neler yazmış.' Ben Erdoğan değilim. 'O şiirleri kim yazdı?' Ben yazdım ben. İtirazın mı var? Sen ne anlarsın şiirden? Senin önüne bir prompter koyarlar, o promterdan okursun. Ben yazdım. Sen Necip Fazıl'ın şiirlerini oku da 'Yok erotikmiş, yok şuymuş, buymuş.' Oku bakayım Necip Fazıl'ın şiirlerini. Onu da onu da bilmiyorsun cahil adam. Ben yazdım. Saklım, gizlim yok. Saklamıyorum. O şiir kitabını parayla da satmadım. Bir gün Yalova eşrafını topladım, ortaya da bir sandık koydum. 'Bu kitaptan alabilirsiniz ama sandığa para atacaksınız' dedim. O topladığım paralarla da okuduğum ilkokula bir fizik öğretmeni olarak fen bilgisi laboratuarı yaptım. Cahil adam ama sana bir şey söylüyorum. Eğer böyle eski defter açmaya çok meraklıysan ben hazırım. Yüzüklerin Efendisi'nin bir alışveriş listesini açıklayabiliyorum. İstersen bunu yapayım. Ne demek istediğimi sen anlarsın. Bırak bu işleri, iki dakika delikanlı ol, karşıma çık. Bu işleri bırak. Bak millet aç aç, millet sefil. 4 milyon Suriyeli'ye 40 milyar dolar para harcadın."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Tekkeköy'de atık toplama ve geri dönüşüm tesisinde yangın çıktı

Samsun Tekkeköy'de atık toplama ve geri dönüşüm tesisinde yangın çıktı