09 Aralık 2019 Pazartesi

ERDOĞAN SAMSUN'A GELİYORUM DEDİ! ADAY GÖSTERİLMEDİ DİYE PARTİYE TAVIR ALACAKLARI İSE UYARDI

Erdoğan Samsun'a geliyorum dedi! Aday gösterilmedi diye partiye tavır alacakları ise uyardı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu hafta Samsun'a geleceğini açıklayarak, "Kendisi veya istediği birisi aday olamadı diye partimize tavır alan kişi, bizim gözümüzde zaten hiçbir zaman AK Parti'li olmamış, olamamış demektir" dedi.

15 Ocak 2019 Salı 18:58 SİYASET

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu hafta belediye başkan adaylarını açıklamak için Samsun'a geleceğini açıklarken, aday gösterilmediği için partiye tavır almayı düşünenlere de uyarıda bulundu.


PARTİYE TAVIR ALAN KİŞİ..
AK Parti Grub toplantısında bu hafta Samsun'a geleceğini söyleyen Erdoğan, konuşmasında, belediye başkanı ve meclis üyesi adaylarının açıklandığı ana kadar parti içinde süren yarışın, bir demokrasi, bir hizmete talip olma yarışı olduğunu vurgulayarak,  "Adayımızın açıklandığı anda tüm arkadaşlarımızın, teşkilatımızın etrafında kenetlenmesini, tüm dikkatlerini, enerjilerini, vakitlerini, imkanlarını seçim zaferimiz için kullanmalarını istiyorum. Kendisi veya istediği birisi aday olamadı diye partimize tavır alan kişi, bizim gözümüzde zaten hiçbir zaman AK Parti'li olmamış, olamamış demektir. Bunların hepsini de günü geldiğinde değerlendirmek üzere bir kenara koyuyoruz. Kusura bakmasınlar. Bugüne kadar egosunun değil, davasının peşinden gidecek gönül erleriyle yol yürüdük, aynı şekilde de devam edeceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, konuşmasının devamında şunları dile getirdi.

Hizmet yarışında bayrağın ne zaman, hangi görevde, kime tevdi edileceği nasip işidir. Geçmişte milletvekili olan, il, ilçe başkanı, Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi, bürokrat olan arkadaşlarımızdan bugün belediye başkan adayı olanlar var. Bugün büyükelçi olanlar var. Bunların hepsi nasip. Biz layığı olan veya layık olanı kenara koymadık ve koymayız. Aynı şekilde milletvekillerimiz arasında geçmişte pek çok farklı görev üstlenmiş olan arkadaşlarımız var. Demek ki meselemiz sen ben kavgası değil; davaya, ülkeye ve millete hizmet olduğu zaman görev her an, herkese düşebilir, düşüyor. Önemli olan bu imtihan dönemlerini başarıyla geçebilmektir. Şimdiden teşkilatlarımıza, adaylarımıza seçim çalışmalarında muvaffakiyet temenni ediyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Samsunlu

15 Ocak 2019 Salı 18:59

Demek ki zihni şahin ı hicbir yerde aday göstermeyecek.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Emniyet Müdürlüğü Umut Vakfının 2018 silahlı şiddet haritası ile ilgili açıklama yaptı

Samsun Emniyet Müdürlüğü Umut Vakfının 2018 silahlı şiddet haritası ile ilgili açıklama yaptı