18 Ekim 2019 Cuma

ERDOĞAN SAMSUN'A MESAJI RİZE'DEN GÖNDERDİ! DAHA ÇOK DAHA YÜKSEK OY

Erdoğan Samsun'a mesajı Rize'den gönderdi! Daha çok daha yüksek oy

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Rize'de gerçekleştirdiği 31 Mart yerel seçimleri mitinginde Samsun'a "Daha çok, daha yüksek oy oranı" mesajı gönderdi.

02 Mart 2019 Cumartesi 15:39 SİYASET

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Rize'de gerçekleşen mitinginde, yarın (3 Mart 2009 Pazar) Samsun'a geleceğini söyleyerek, 31 Mart yerel seçimleri için çok daha yüksek oy oranı istediğini açıkladı.


Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de gerçekleşen seçim mitinginde CHP ve İYi Parti'yi eleştirerek, 
"Şu hale bak durmadan yatıyorlar, kalkıyorlar 'Atatürk'ün partisi.' Atatürk'ün partisinin bunlarla ne işi var? Şu CHP'ye 31 Mart'ta sandıklarda bir Osmanlı tokadı vurmaya var mıyız? Onun için Türkiye'nin neresinde benim Rizeli hemşehrilerim varsa, bunları telefonlarla arayacak mıyız? Hepsini arayalım, hepsine bu durumları anlatalım. Ne diyor? 'Bizim arkamızda PKK var' diyor, 'Bizim arkamızda YPG var' diyor. Hanımefendi, bizim arkamızda da halk var, Hakk var, Hakk." dedi.

Rize mitinginde İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un "Allah'a dayan, sa'ye sarıl, hükmüne ram ol, yol varsa budur, bilmiyorum başka çıkar yol." ifadelerini aktaran Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim yolumuz bu ama onların yolu da onlar da İmralı'daki terörist başına sırtını dayıyor, hey gidi hey. İşte bunlara 31 Mart'ta gerek Batı'da, gerek Doğu, Güneydoğu, her yerde gereken dersi inşallah hep beraber vereceğiz." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Rize'de gerçekleşen seçim mitinginde şunları dile 
"Doğu Karadeniz'den, Rize'den tüm Türkiye'ye sesleniyorum, Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Yok. Bizde Doğu Anadolu var, Güneydoğu Anadolu var, Karadeniz var, Akdeniz var, Orta Anadolu var, Ege var, Marmara var, 780 bin kilometrekare ile Türkiye var. Şimdi bunlara gönül verenlere sesleniyorum; Bay Kemal sen kimlerle kol kola gezdiğini görüyor musun? Sözde İYİ Parti siz kimlerle kol kola olduğunuzu görüyor musunuz? Saadet Partisi sen kimlerle kol kolasın? Rahmetli Erbakan Hocamız kalksa acaba bunlara ne derdi? Ah kardeşlerim ah, ne hallere düştük, ne hallere. Bugün de Rize ve Trabzon'dayız.Yarın Ordu, Samsun, böylece devam edeceğiz. Ben Türkiye'de hep birinci, ikinci, üçüncü sıralarda yer alan baba ocağımızın, ana ocağımızın inşallah 31 Mart'ta daha yukarılarda olmasını bekliyorum. İstiyorum ki çok daha yüksek oy oranıyla 31 Mart'ta bu Mahalli İdareler Seçimi'nden çıkmış olalım. Bu adımları atarken gerek altyapıda gerek şehirleşmede gerek vatandaşlarımızla olan ilgi, alaka... Hiçbir dönemde olmadığı kadar önemli adımları attık ve atmaya da devam ediyoruz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 Mart 2019 Pazar günü ise saat 16:00'da Samsun Cumhuriyet Meydanında 31 Mart yerel seçim mitingini gerçekleştirecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediyesi Meclis üyesi adayı Aykut Çepni: Sağduyunun birlikteliği Cumhur İttifakı

İlkadım Belediyesi Meclis üyesi adayı Aykut Çepni: Sağduyunun birlikteliği Cumhur İttifakı