23 Temmuz 2019 Salı

ERDOĞAN TALİMAT VERDİ! AVM'LERDE DOLARLA KİRA ÖDEME DÖNEMİ SONA ERECEK

Erdoğan talimat verdi! AVM'lerde dolarla kira ödeme dönemi sona erecek

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün gerçekleşen MYK toplantısında AVM'lerde dolarla kira alma uygulamasının sona erdirilmesi için kanun teklifi hazırlanması talimatı verdi.

12 Eylül 2018 Çarşamba 16:36 SİYASET

Samsun dahil olmak üzere ülke genelinde bulunan AVM'lerde dolarla kira alma döneminin sona ermesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile kanun teklifi hazırlanacak.


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısında AVM'lerde dolar üzerinden kira alınması ile ilgili konuyu görüştü. Son dönemde döviz kurunda yaşanan artış ve ekonomik saldırılar nedeni ile AVM'lerde bulunan iş yerlerinden dolar üzerinden kira alınması ile ilgili sıkıntı bugün gerçekleşen AK Parti MYK toplantısında ele alındı.

Samsun'da da AVM'lerde iş yeri bulunan bir çok esnaf, dolar üzerinden alınan kira bedelleri ile ilgili şikayetlerini uzun bir süredir dile getiriyordu. Yapılan AK Parti MYK toplantısında Bakan Berat Albayrak'ın da gündeme getirdiği dövizle kira konusu görüşüldü.

Buna göre Başkan Erdoğan partisine verdiği talimatta AVM'lerde dövizle kira döneminin kapanması için teklif hazırlanmasını istedi.

BAKAN ALBAYRAK MECLİS'E GETİRECEĞİZ DEMİŞTİ
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, daha önce yaptığı açıklamada, “Bu konuda şu anda çok yoğun bir çalışma başladı. AVM’lerdeki dükkanlarda, gayrimenkullerde döviz ile kiralama ve satışın önüne geçmek için gerekli adımları en kısa sürede atacağız. İşte burada hassas bir nokta var. Bir kısım kredi döviz riski bununla ilişkili olan portföyü ayıracak şekilde çalışıyoruz. Bunu en kısa sürede Meclis’e getireceğiz. Bu konuyla ilgili toplumda da zaten ciddi bir talep var. Detayları, hukuki süreçleri çalışılıyor şu an.” demişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 55 kişinin alınacağı iş için 25 bin kişi başvuru yaptı

Samsun'da 55 kişinin alınacağı iş için 25 bin kişi başvuru yaptı