25 Haziran 2019 Salı

ERDOĞAN YEREL SEÇİMDE BU KRİTERLERE UYMAYAN BAŞKANLARI YENİDEN ADAY GÖSTERMEYECEK

Erdoğan yerel seçimde bu kriterlere uymayan başkanları yeniden aday göstermeyecek

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Mart ayında yapılacak yerel seçimde kimleri aday göstermeyeceği ve mevcut belediye başkanlarından hangi kriterlere uymayanları aday göstermeyeceği belli oldu.

02 Temmuz 2018 Pazartesi 12:29 SİYASET

AK Parti Mart ayında yapılacak yerel seçim nedeni ile belediye başkanlarını incelemeye aldı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, vaatlerini yerini getirmeyen belediye başkanlarını yeniden aday göstermeyecek.


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçim zaferinin ardından teşkilatlara yerel seçim çalışmalarının başladığı mesajını vermişti. Erdoğan'ın yerel seçim çalışmalarının başladığı yönünde ki mesajının ardından Mart ayında yapılacak yerel seçimde mevcut belediye başkanlarının yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceği ile ilgili de verilecek karar için projeler mercek altına alındı.

Yerel seçimlere çok önem veren Recep Tayyip Erdoğan, aday belirleme sürecinde mevcut belediye başkanlarının vaatlerini gerçekleştirme oranını dikkate alacak.

SÖZÜNÜ TUTMAYANA ÇİZİK
Seçim öncesi proje sözü verip göreve geldikten sonra projeleri rafa kaldıran isimlerin tespit edilmesi durumunda, bu isimler yeniden aday gösterilmeyecek.

PROJELER KONUŞACAK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim sürecinde, gerçekleştirilen ve hazırlığı süren mega projelere vurgu yapacağı ifade ediliyor.Cumhurbaşkanı, yerel seçimlerde vaatlerini yerine getirmeyen isimleri tekrar aday göstermeyecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun Milletvekilleri mazbatasını aldı yerel seçim mesajı verdi! Hazırız

AK Parti Samsun Milletvekilleri mazbatasını aldı yerel seçim mesajı verdi! Hazırız