20 Temmuz 2019 Cumartesi

ERDOĞAN'DAN BAHÇELİ'YE İTTİFAK YANITI: BİZDE HERKES KENDİ YOLUNA DERİZ

Erdoğan'dan Bahçeli'ye ittifak yanıtı: Bizde herkes kendi yoluna deriz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bahçeli'nin ittifakın bittiğine yönelik açıklamalarına verdiği yanıtta, "Yerel seçimlerde madem biz yolumuza diyorlar, biz de herkes kendi yoluna deriz." dedi.

23 Ekim 2018 Salı 14:44 SİYASET

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Bahçeli'ye ittifak yanıtı geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Bahçeli'nin ittifakın bittiğini açıklaması üzerine grup toplantısında, "Bizde herkes kendi yoluna deriz" dedi.


Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı'nı bitiren MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi:

"İttifak ruhuna zarar verecek hiçbir işin içinde olmadık. Öyleyse yerel seçimde herkes kendi yoluna. MHP çok farklı tercih yaptı, saygı duyarız. Yerel seçimlerde madem biz yolumuza diyorlar, biz de herkes kendi yoluna deriz."

"İTTİFAK ZEMİNİNİ MİLLETİMİZ HAZIRLADI"
Başkan Erdoğan grup toplantısından şunları söyledi:

"Türkiye siyasi işbirlikleri hususunda yeni bir döneme girdi. Bu işbirliği zemininin çok önemli katkısı olmuştur. MHP ile yeni yönetimin hayata geçirilmesi sürecinde son olarak 24 Haziran'da çok verimli bir ittifak sergiledik.

Cumhur İttifakı adını verdiğimiz bu zemini hazırlayan milletimizdir. Milletimizin sesine kulak verdik ve samimi bir dayanışma içinde olduk. Yeni yönetim sisteminin inşası gibi temel konularda ittifak içinde olmak, iki partinin aynı çizgiyi takip etmesi beklenmiyor. AK Parti ve MHP iki ayrı partidir. Farklı düşündüğümüz konularda kendi yolumuzu takip ederiz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor'da Taner Taşkın 6 maçlık seri galibiyette başarının sırrını açıkladı

Samsunspor'da Taner Taşkın 6 maçlık seri galibiyette başarının sırrını açıkladı