20 Haziran 2019 Perşembe

ERDOĞAN'DAN FLAŞ AÇIKLAMA! 3 DÖNEM BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPANLARI İSTİRAHATE ÇEKECEĞİZ

Erdoğan'dan flaş açıklama! 3 dönem belediye başkanlığı yapanları istirahate çekeceğiz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'da 3 belediye başkanını da yakından ilgilendiren 3 dönem kuralı ile ilgili "Üç dönem belediye başkanlığı yapmış arkadaşlarımızı da büyük oranda istirahate çekeceğiz." dedi.

13 Kasım 2018 Salı 15:57 SİYASET

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'da da 3 dönem kuralına takılan belediye başkanlarını yakından ilgilendiren bir açıklama yaptı.


Samsun'da Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Havza İlçe Belediye Başkanı Murat İkiz ve ve Çarşamba İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Dündar'ın takıldığı 3 dönem kuralı ile ilgili konuşan Recep Tayyip Erdoğan, 3 dönem belediye başkanlığı yapan isimleri istirahate çekeceklerini söyledi.

Milletin karşısına sevilen ve çalışkan isimlerle çıkmayı planlayan AK Parti, 3 dönem görev yapan isimleri istirahate çekecek.

Konuyla ilgili en net açıklama Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi.

Fransa ziyaretinin ardından dönüş yolunca gazetecilerin sorularını yanıtlayan Recep Tayyip  Erdoğan, dördüncü dönem isteyenlerin başka bir yerde il ya da ilçede başkan adayı olabileceğini söyledi.

İSTİRAHATE ÇEKECEĞİZ
Başkan Erdoğan, konuyla ilgili şunları söyledi: "Büyük şehirlerimiz üzerindeki çalışmalarımızın çok çok önemi var. Belli bir noktaya kadar geldik, devam edeceğimiz arkadaşlar var. Ama üç dönem mantığı diye bir anlayış var. Üç dönem belediye başkanlığı yapmış arkadaşlarımızı da büyük oranda istirahate çekeceğiz. Tamamına yakını için geçerli. Çünkü halk değişim istiyor. Üç dönem aynı yerde belediye başkanlığı yapmış arkadaşlara dördüncü dönem için aynı yeri düşünmüyoruz.

DÖRDÜNCÜ DÖNEM İSTEYEN...
Ha ne olabilir? Dördüncü dönem bir başka yerde bir başka il veya ilçede belediye başkanı adayı olabilir. Bu daha ziyade ilçeler bazında böyle olur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Taşkın Bire1'de açıkladı: Öz güven tavan yapmıştı

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Taşkın Bire1'de açıkladı: Öz güven tavan yapmıştı