24 Haziran 2019 Pazartesi

ERDOĞAN'DAN SON DAKİKA CUMHUR İTTİFAKI UYARISI! UYMAYANI İSTİRAHATE DAVET EDERİZ

Erdoğan'dan son dakika Cumhur İttifakı uyarısı! Uymayanı istirahate davet ederiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da gerçekleşen Yerel Seçim Öncesi Teşkilat, Aday ve Aday Adayları Buluşma toplantısında yaptığı konuşmada, Cumhur İttifakına aykırı hareket edenleri istirahate davet edeceklerini açıkladı.

02 Ocak 2019 Çarşamba 20:52 SİYASET

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yerel Seçim Öncesi Teşkilat, Aday ve Aday Adayları Buluşma toplantısında, Cumhur İttifakına aykırı davranışta bulunanları uyardı.


Cumhur ittifakının uzun bir yolculuk olduğunu kaydeden Recep Tayyip Erdoğan,  "Cumhur ittifakında kimse kalkıpta çizdiğimiz çizginin dışına çıkamaz. ittifakın gereği neyse tüm arkadaşlarımız,  teşkilatlarımız buna uymalıdır. Uymayan olursa kendilerini kusura bakmasınlar istirahate davet ederiz. Cumhur ittifakı bir zillet, illet ittifakı değil. O zaman hep birlikte çalışacağız ittifakının gereğini yerine getireceğiz. Birbirimizi kıramayız, dayanışma içerisinde olacağız." dedi.Seçilen belediye başkanları ve aday gösterilmeyen aday adaylarını da uyaran Recep Tayyip Erdoğan, şunları dile getirdi.
"Kim ki bu millete tepeden bakarsa gereğini yaparız. Kibrin sonu büyüklenme, onun sonu sınırı aşmaktır. Belediye başkanlarımızdan, adaylarımızdan, milletvekillerimizden bu hususa özellikle dikkat etmelerini istiyorum. Makamların hizmet yeri olduğunu unuttuğumuz gün siyaset defterini kapatırız. Aday olamayanların nazlandığını haber alıyorum. AK Partiliye bu yakışmaz."

Öte yandan Cumhur İttifakı prensiplerine uyulmadığı gerekçesi ile AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, MHP'de ise Samsun İl Başkanı Taner Tekin görevden alındı. 
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta konuştu: Samsun'da ittifakı AK Parti İl Başkanı dinamitledi

Erhan Usta konuştu: Samsun'da ittifakı AK Parti İl Başkanı dinamitledi