27 Mayıs 2020 Çarşamba

ERDOĞAN'IN O SÖZLERİ SAMSUN'DA MUSTAFA CANDAL VE HALİL İNCİ'Yİ AKILLARA GETİRDİ

Erdoğan'ın o sözleri Samsun'da Mustafa Candal ve Halil İnci'yi akıllara getirdi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan Şanlıurfa mitinginde söylediği "Aday olamayınca bakıyorsunuz ne dava var ne bir şey. Menfaat neredeyse oraya gidiyor." sözleri Samsun Tekkeköy'de AK Parti'den istifa eden Mustafa Candal ve Halil İnci'yi akıllara getirdi.

08 Mart 2019 Cuma 17:43 SİYASET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'da gerçekleştirdiği mitingde, aday olamadığı için AK Parti'den ayrılıp başka partilere geçenlere tepki göstererek, "Bu trenden inenler bu trene bir daha binemezler" şeklinde ki sözleri Samsun'da gündem oldu.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'den aday olamadığı için başka partiye geçip aday olanları Şanlıurfa mitinginde eleştirdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Şanlıurfa mitinginde yaptığı konuşmada, "Bazı tezgahlara, bazı oyunlara sakına gelmeyiniz. Çok tezgahlar kuruluyor. Neymiş beyefendi aday olmamış. Aday olamayınca bakıyorsunuz ne dava var ne bir şey. Menfaat neredeyse oraya gidiyor. Ve ne diyorlar işte ben kazanınca tekrar AK Parti'ye geleceğim. Bu trenden inenler bu trene bir daha binemezler. Bu davada bu treni terk edenleri kusura bakmasınlar bu can bu tende oldukça bir daha biz bu trene kabul etmeyiz. Biz bu davada kimlerle yola çıktıysak bize ihanet etmedikçe yolumuza devam ederiz." dedi.

Samsun'da ise 18 yıldır AK Parti'de siyaset yapan Mustafa Candal ve Halil İnci AK Parti'den istifa ederek İYİ Parti saflarına geçmişti. AK Parti'den Tekkeköy adaylığı bekleyen Mustafa Candal, bu beklentisinin gerçekleşmemesi üzerine İYİ Parti ile görüşerek Tekkeköy Belediye Başkan adayı olmuş, AK Parti'den belediye başkanlığı yapan Halil İnci'de İYi Parti'ye katılmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Şanlıurfa'da söylediği sözler  ise Samsun'da seçim sürecinde AK Parti'den istifa ederek İYİ Parti'ye geçen bu iki ismi yeniden  gündeme getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da lise öğrencisi okul çıkışı kavga ettiği bir kişiyi bıçaklayarak ağır yaraladı

Samsun'da lise öğrencisi okul çıkışı kavga ettiği bir kişiyi bıçaklayarak ağır yaraladı