25 Ekim 2021 Pazartesi

ERHAN USTA 8.8 MİLYON KİŞİNİN SOSYAL YARDIM ALDIĞINI AÇIKLADI! BU UTANILACAK BİR ŞEY DEDİ

Erhan Usta 8.8 milyon kişinin sosyal yardım aldığını açıkladı! Bu utanılacak bir şey dedi

İYİ Parti Samsun Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, Türkiye'de hükümet verilerine göre 8.8. milyon kişinin sosyal yardım aldığını söyleyerek, "Bu iftihar edilecek bir şey değil, utanılacak bir şey" dedi.

10 Şubat 2021 Çarşamba 18:21 SİYASET

Samsun'a gelen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Cihan Paçacı, Arzu Önşen, Genel İdare Kurulu üyeleri Burcu Akçaru, Mehmet Arslan, Ömer Süslü ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar'ın katıldığı toplantıda konuşan Erhan Usta, ülkede TÜKİ verilerine göre 4 milyon işsiz bulunduğunu söyledi.


Erhan Usta, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı 2021 programına göre toplumun 17.7 milyonunun yoksul olduğunu kaydederek, "8.8 milyon kişi sosyal yardım alıyor.  Bir ilahiyatçı çıkıyor fakirliğin faziletlerini anlatıyor. TRT çöpten nasıl sağlıklı gıda toplanır belgeseli yapıyor. Bir gazete marketten nasıl az alış veriş yapılır onun tarifini veriyor. İşte geldiğimiz nokta" dediİYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, Samsun'da düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada şunları dile getirdi.
"TÜİK rakamlarına göre 4 milyon işsiz var geçen yıla göre de bu rakam düşmüş. Bu kabul edilebilir bir şey değil. TÜİK işsizliği yakalamakta zorlanıyor. Bugün itibarı ile işsizlik oranını 11.4 milyon olduğunu görüyoruz. Bu da geçen yılın aynı ayına gör 4 milyon kişi artmış demektir. Çok ciddi işsiz kesim var ve Türkiye'de ilk kez belki de, çalışan yoksullar kavramı ile tanıştı. İşi var ama yoksul. Çalışanların yüzde 43'ü asgari ücretli. İşi var istihdamda gözüküyor asgari ücretinde altında maaş alan ciddi bir kesim var. 8.8 milyon kişi sosyal yardım alıyor. Bu övünülecek bir şey değil. 20 yıllık bir iktidar 8.8 milyon kişiye sosyal yardım alıyorsa bu iftihar edilecek bir şey değil utanılacak bir şey. Toplumun 17.7 milyonunun yoksul olduğunu Cumhurbaşkanlığının 2021 yılı programı söylüyor. Esnaf ve çiftçilerde ciddi sıkıntılar var. Hükümet esnafın sesini duymuyor. Son bir kaç günde bir kaç beyanat vatandaşın içine düştüğü durumu anlatmak açısından ilgi çekici. Yandaş bir ilahiyatçı fakirliğin yoksulluğun faziletlerini anlatıyor. sonra trt çöpten nasıl sağlıklı gıda toplanır bununla ilgili belgesel yapıyor. Ajans Türkiye'de ki yoksulları esnafı bırakmış Japonya da kepenk kapatan esnafları haber yapıyor. yandaş bir gazetede marketten nasıl az alış veriş yapılır onun tarifini veriyor. Türkiye'nin geldiği nokta bu."
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da konuşan Cihan Paçacı Anayasa açıklaması yaptı

Samsun'da konuşan Cihan Paçacı Anayasa açıklaması yaptı