18 Ağustos 2019 Pazar

ERHAN USTA: AFRİN TERÖRİSTLERDEN TAMAMEN TEMİZLENECEK

Erhan Usta: Afrin teröristlerden tamamen temizlenecek

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Çarşamba Ülkü Ocakları Şubesine yaptığı ziyarette, Zeytin Dalı harekatı ile ilgili açıklamalarda bulunarak, "Afrin teröristlerden tamamen temizlenecek" dedi.

05 Şubat 2018 Pazartesi 13:53 SİYASET

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Afrin'de başlatılan Zeytin Dalı harekatını işgal olarak yorumlayan bazı çevrelere tepki gösterdi.


Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Çarşamba Ülkü Ocakları Şubesine yaptığı ziyarette, Afrin'de başlatılan Zeytin Dalı harekatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. "Bizim Afrin'e girmemizde kesinlikle işgal gibi, toprak kazanma gibi bir amacımız yok. Amacımız terör örgütünü oradan tamamen temizleyerek terör tehdidini ortadan kaldırmaktır." diyen Erhan Usta, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.Çarşamba Ülkü Ocakları Şubesine yaptığı ziyarette, Afrin'de sıcak çatışmaların devam ettiğini söyleyen Erhan Usta, "Bizim Afrin'e girmemizde kesinlikle işgal gibi, toprak kazanma gibi bir amacımız yok. Amacımız terör örgütünü oradan tamamen temizleyerek terör tehdidini ortadan kaldırmaktır. Aleyhte propagandalar yapılıyor ancak ülkemizin birlik ve bütünlüğünün korunmasını istiyorsak, bu operasyonları yapmamız gerekiyor. Bizim Suriye ile 911 kilometre sınırımız var, 600 kilometresi Suriye'den dolayı PKK'lıların elinde. Orayı tamamen temizleyerek tehdidi tamamen ortadan kaldırdığımızda tabii ki oradan çekileceğiz." diye konuştu.

Erhan Usta, ziyarette Çarşamba Ülkü Ocakları Şubesinde bulunan gençlerle de sohbet etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Hasan Togar, Zeytin Dalı Harekatında yaralanan gazi Tayfun Bolat'ı ziyaret etti

Hasan Togar, Zeytin Dalı Harekatında yaralanan gazi Tayfun Bolat'ı ziyaret etti