16 Temmuz 2019 Salı

ERHAN USTA, AYVACIK-TAŞOVA-ERBAA YOLUNU BAKAN ARSLAN'A ŞİKAYET ETTİ

Erhan Usta, Ayvacık-Taşova-Erbaa yolunu Bakan Arslan'a şikayet etti

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, bir türlü bitmeyen Ayvacık-Taşova-Erbaa yolunu, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'a şikayet ederek, "Ayvacık-Taşova-Erbaa yolunun yapımı 10 yıldır bitmiyor. Sizden istirhamımız bu olaya bir el atmanız" dedi.

18 Aralık 2017 Pazartesi 14:51 SİYASET
Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, TBMM Genel Kurulunda Ayvacık-Taşova-Erbaa yolunu gündeme getirdi.

Mecliste 2018 yılı bütçe görüşmeleri devam ederken, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın Meclis’te olduğu oturumda Ayvacık-Taşova- Erbaa yolunu gündeme getiren Usta, “Bu grup yolu Samsun’da önemli bir konu, yaklaşık on yıl önce ihale edilmiş bir yol fakat on yıldır hemen hemen yapılan hiçbir şey yok. Ben yerinde de gördüm, bir kısım toprak çalışması yapılmış ancak oraya kaç tane taşeron geldiyse hepsi bırakıp gitmiş, orada bir sıkıntı var. Bölgede konuşulan dedikodulara göre, doğrudur, yanlıştır, onu bilemem ancak zamanın bir bölge müdürünün oğlu almış herhâlde bu ihaleyi fakat on yıldır iş bitmiyor Sayın Bakan.” Dedi.

BÖLGENİN GELİŞMESİ AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ

Ulaştırma Bakanına talebini ileten Usta, “Sizden istirhamımız bu olaya bir el atmanız çünkü bölgemiz açısından önemli. Orası zaten sefaletin yaşandığı bir yer, Ayvacık'tan Taşova'ya, Erbaa'ya bağlantının kurulması her tarafın gelişmesi açısından çok önemli. Konuyla ilgilenmenizi, artık olmuyorsa bu iş bu ihalenin iptal edilip yeni bir ihale yapılarak işin bitirilmesi yönünde bir adım atılmasını sizden talep ediyoruz.” Diye ekledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

18 Aralık 2017 Pazartesi 16:25

Toptepe- ladik-taşova bölünmüş yolu ne zaman yapılacak

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Irak uyruklu iki kişi, Iraklı iki kişi tarafından DEAŞ bahanesi ile gasp edildi

Samsun'da Irak uyruklu iki kişi, Iraklı iki kişi tarafından DEAŞ bahanesi ile gasp edildi