18 Şubat 2020 Salı

ERHAN USTA BERAT ALBAYRAK'I ELEŞTİRDİ! KAMU BANKALARINI İFLASIN EŞİĞİNE GETİRDİNİZ

Erhan Usta Berat Albayrak'ı eleştirdi! Kamu bankalarını iflasın eşiğine getirdiniz

Samsun bağımsız milletvekili Erhan Usta, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın kamu bankalarının sermayelendirilmesi ile ilgili açıklamalarını eleştirerek, "16 yılda kamu bankalarını iflasın eşiğine getirdiniz" dedi.

11 Nisan 2019 Perşembe 14:44 SİYASET

Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, kamu bankalarının iflasın eşiğine geldiğini söyleyerek Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı eleştirdi.


Samsun Milletvekili Erhan Usta, yaptığı açıklamada Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan pakette yer alan kamu bankalarının sermayelendirilmesi konusunu eleştirdi.

Erhan Usta, yaptığı sosyal medya paylaşımlarında, “Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kamu bankalarına 28 milyar TL’lik Devlet İç Borçlanma Senedi verileceğini açıklamış. Çok güçlü bir şekilde devraldığınız kamu bankalarını 16 yıl yönettikten sonra iflasın eşiğine getirdiniz. Biz bu filmi daha önce gördük. Bazı AKPlileri tebrik ederim! 90’lı yıllarda eş dost kredileri ve yanlış politikalarla batırılan kamu bankaları, 2001’de verilen Hazine tahvilleriyle kurtarılmıştı. AKP’nin son döneminde aynı şekilde içi boşaltılan kamu bankalarına yine milletin vergisi aktarılmak zorunda kalındı. “Bakın burası çok önemli!” Bu rezaletin siyasi, mali ve hukuki hesabını birileri ödemeli...” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Halil Ergün Ataler

30 Aralık 2019 Pazartesi 16:09

Zira Erhan Bey'in MHP'den ihraç sebebi zaten damat Berat Albayrak yarın veliaht Berat Albayrak AK Parti'nin yeni lideri olduğunda MHP yine sorgusuz sualsiz Berat Albayrak ve AK Parti'yi destekleyecektir

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlık görevini devraldı

Mustafa Demir Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlık görevini devraldı