06 Temmuz 2020 Pazartesi

ERHAN USTA ÇARPITILDIĞINI SÖYLEDİĞİ RÖPORTAJININ SES KAYDINI YAYIMLADI

Erhan Usta çarpıtıldığını söylediği röportajının ses kaydını yayımladı

MHP'de ihracı istenen Samsun Milletvekili Erhan Usta, yerel bir gazeteye verdiği ve çarpıtıldığını söylediği röportajının ses kaydını yayımladı.

07 Ocak 2019 Pazartesi 16:44 SİYASET

MHP'de Cumhur İttifakına zarar veren açıklamalar yaptığı gerekçesi ile kesin ihraç istemi ile disipline sevk edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta, çarpıtıldığını söylediği röportajının ses kaydını sosyal medya sayfasından yayımladı.


İhraç istemi ile disipline verilen Erhan Usta, kendisi ile ilgili basında çıkan haberler ve yaşanan gelişmeler üzerine sosyal medya sayfasından da ayrıca bir açıklama yaptı. İhraç süreci ile ilgili açıklama yapan Erhan Usta, bu açıklamasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmek üzere randevu talebinde bulunduğunu belirterek, yaptığı açıklamanın Cumhur İttifakına zarar verecek nitelikte olmadığını savundu.

Hedef Halk Gazetesine verdiği röportajın ses kaydını yayımlayan Erhan Usta, yaptığı açıklamada, "Son günlerde yaşanan gelişmeler neticesinde gerek yazılı gerekse görsel basında çıkan haberler,  yapılan doğru-yanlış yorumlar üzerine tarafımca bir açıklama yapmak elzem olmuştur. Samsun'u "Cumhur İttifakında Çatlak' başlığıyla ülke gündemine taşıyan olaylar şu şekilde gelişmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin 23 Aralık 2018 tarihinde; gazetecilerin Samsun'da ittifak olup olmayacağını sorması üzerine, "Samsun'da ittifak yapılıp yapılmayacağı henüz netlik kazanmadı. Liderimiz Devlet Bahçeli'nin vereceği kararı emir telakki edeceğiz. Her halükarda halkımızın bize olan teveccühünü boşa çıkartmayacağız. Biz Samsun il ve ilçelerin tamamına talibiz. Zaten geçmişte bir kaç belediye dışındaki belediyeleri yönettik. Bundan sonraki süreçte, Genel Başkanımızın gösterdiği hedef doğrultusunda elimizden geleni yapacağız" diyerek cevap vermiştir. Ardından 29 Aralık 2018 tarihinde AK Parti İl Başkanının katıldığı bir televizyon programında basın mensubunun, "Samsun'da iddialı oldukları 10 ilçeden bahsediyorlar, bununla ilgili bir rapor vermişler. Konu hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusuna, "10 ilçede iddialı olmalarına ancak gülebilirim" diye alaycı ve partimizi aşağılayıcı bir cevap vermiştir. Ayrıca yine tarafına yöneltilen, Samsun'da Milliyetçi Hareket Partisine ittifak çerçevesinde 3 ilçe bırakılacağı iddiası üzerine, AK Parti İl Başkanı, öyle bir şey söz konusu olmadığını, AK Parti'nin 17 ilçenin tamamında iddialı olduğunu ve Samsun'da ittifaka ihtiyacının olmadığını vurgulamıştır."


7 İLÇE İSTEDİK İKİ İLÇE VERDİLER DEMEDİM
"Yaşanan gelişmeler sonucunda 31 Aralık 2018 tarihinde Hedef Halk Gazetesinden Recep Mol beni telefon ile arayarak Samsun'da ittifak görüşmelerinin seyri ile alakalı sorular sormuş ve tarafımdan beyanat almıştır. Verdiğim beyanatlarda hiç bir şekilde 7 ilçe istedik 2 ilçe verdiler gibi bir cümlem olmadığı gibi, aksine sağlıklı bir ittifak kurulması için her iki parti açısından da güçlü oldukları ilçelerdeki partinin desteklenmesi gerektiğini, bunun ittifakın toplam oyuna da pozitif yönde yansıyacağını belirttim. Ayrıca AK Parti İl Başkanının 3 gün önce söylediği "Samsun'da ittifaka ihtiyacımız yok" sözü üzerine; ittifaka zarar vermemek adına malum il başkanının adını da anmadan, "Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından ittifak olmaması yönünde bir tavır gelirse, biz ona da açık olduğumuzu ifade ediyoruz" dedim. Ayrıca genel başkanımızın jest ile rest arasında bir harf farkı var sözünü hatırlattım. Konu hakkında verdiğim tek beyanat olan Hedef Halk Gazetesine verdiğim beyanatın ses kayıtlarına sosyal medya hesaplarımdan da ulaşılabilir. Ses kaydı dikkatle dinlendiğinde, bırakın Cumhur İttifakına zarar vermeyi, daha güçlü kılınması için yapılması gerekenleri söylediğim görülecektir. Bu basın bildirisini yayınlamamın amacı, kendimi savunmak değildir. Burada amaç kamuoyunu doğru bilgilendirmek ve şahsımı yıpratmaya yönelik yapılan asılsız haberlerin önüne geçmektir. Kendimi savunacağım tek yer Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığıdır. Tedbirli olarak ve pati üyeliğinden kesin çıkarma talebiyle merkez disiplin kuruluna sevk edildiğim tarafıma tebligatla bildirildiğinde öncelikle tedbir kararının kaldırılması için itirazda bulunacağım. Ardından nasıl ki bu güne kadar; ülkemi, milletimi ve partimi savunduysam, kesin çıkarma talebi üzerine kendimi de güçlü bir şekilde savunacağım. Ayrıca hakikatı anlatmak için 4 Ocak 2019 Cumartesi günü sayın Genel Başkandan randevu da talep ettim. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta'ya komplo iddiası! Devlet Bahçeli'yi kim yanılttı?

Erhan Usta'ya komplo iddiası! Devlet Bahçeli'yi kim yanılttı?