11 Aralık 2019 Çarşamba

ERHAN USTA: CUMHUR İTTİFAKINA BAŞKAN YARDIMCILIĞI İÇİN DESTEK VERMİYORUZ

Erhan Usta: Cumhur İttifakına başkan yardımcılığı için destek vermiyoruz

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Cumhur İttifakına başkan yardımcılığı yada bakanlık için destek vermediklerini açıklayarak, "Millet için fedakarlık yapıyoruz" dedi.

05 Mayıs 2018 Cumartesi 19:13 SİYASET

MHP Grup Başkan vekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Samsun'un Havza ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda Türk Eğitim-Sen Havza Temsilciliği üyeleri ile bir araya geldi.


Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Havza ilçesinde Türk Eğitim-Sen üyeleri ile yaptığı görüşmede Cumhur İttifakına neden destek verdiklerini açıkladı. Erhan Usta burada yaptığı konuşmada Ertuğrul Özkök'e bir gönderme yaparak, "Ertuğrul Özkök köşe yazısında 'Bahçeli bunu niye böyle yapıyor' diyor. Bizim bütün bunları yapışımızın temelinde, Yahu şuradan da bir şey koparalım, bir başkan yardımcılığı, üç beş bakanlık alalım, şöyle yapalım, böyle yapalım yok. Bu, milliyetçi ve ülkücü bir insanın anlayabileceği bir şey." dedi.

Türk Eğitim-Sen'in önemli bir sivil toplum örgütü olduğunu belirten Erhan Usta, "Türk Eğitim-Sen bizim için önemli bir kurum. Sizler için her zaman vaktimiz var. Elimizden geldiğince sizin için çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz." ifadesini kullandı.


Türkiye'nin zor ve sıkıntılı günlerden geçtiğine işaret eden MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, şöyle devam etti:

"Türkiye, tarihinde görülmemiş bir ihanet girişimi yaşıyor. Başlattığımız birtakım girişimler, referandum, anayasa değişikliği ve şu anda erken seçim girişimi ile Türkiye erken seçime gidiyor. Bizim bütün bunları yapışımızın temelinde, 'Yahu şuradan da bir şey koparalım, bir başkan yardımcılığı, üç beş bakanlık alalım, şöyle yapalım, böyle yapalım' yok. Bu, milliyetçi ve ülkücü bir insanın anlayabileceği bir şey. Bunu başkası anlamıyor. Ertuğrul Özkök, köşe yazısında anlamıyor, 'Bahçeli niye bunu böyle yapıyor?' diyor. Bunlar siyaseti al gülüm ver gülüm diye anlamışlar. Bugüne kadar böyle getirmişler." 

MHP'nin yaptıklarının her zaman tartışma konusu olduğunu anlatan Usta, "Doğru yapıldı, yanlış yapıldı, yapılmadı' diye konuşuluyor. Bizim yanlışımız olmadı zaten. Gün geçtikçe MHP'nin yaptığı her şeye başlangıçta itiraz etsek de sonrasında anlıyoruz, birçoğunda haklı olduğu ortaya çıkıyor. Yapılan her şeyi millet için yapıyoruz. Millet için bu fedakarlıkları yapıyoruz. Bunun herhangi bir menfaat, bakanlık, bilmem ne için yapılıyor algısı, bizim arzu ettiğimiz bir şey değil." diye konuştu. 

Toplantıya MHP Havza İlçe Başkanı Uğur Yıldırım da iştirak etti

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Hakan

06 Mayıs 2018 Pazar 14:59

İyi de sayın vekilim, Bahçeli c. Başkanı yardımcısı olmayacaksa, siz hükümete girmeyecekseniz o zaman neden MHP ye oy veriyoruz?

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atatürk armalı Samsunspor 3-3 biten Ümraniyespor maçı ile 2'inci lige düştü

Atatürk armalı Samsunspor 3-3 biten Ümraniyespor maçı ile 2'inci lige düştü