23 Eylül 2020 Çarşamba

ERHAN USTA DİSİPLİNE SEVK EDİLDİKTEN SONRA AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI KARADUMAN'I HEDEF ALDI

Erhan Usta disipline sevk edildikten sonra AK Parti Samsun İl Başkanı Karaduman'ı hedef aldı

MHP'de disipline sevk edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'ın MHP'ye karşı alaycı ve ittifakı zedeleyen açıklamalarda bulunduğunu açıkladı.

02 Ocak 2019 Çarşamba 18:09 SİYASET

MHP'de Cumhur İttifakına zarar verdiği gerekçesi ile disipline sevk edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'ın MHP'yi aşağıladığını söyledi.


AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, Samsun Haber Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Yazıcı'nın sunduğu programda, MHP'nin 10 belediye istediği yönünde ki bir soruya, "Buna ancak gülerim. AK Parti olarak ittifaka ihtiyacı olan bir il değiliz" yanıtını vermiş, bu açıklama ise Samsun'da MHP'lilerin tepkisine neden olmuştu.MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta ise disipline sevk edildikğinin gündeme gelmesi sonrası sosyal medya sayfasından AK Parti Samsun İl Başkanı Karaduman'ın MHP'lilerin tepkisini çeken konuşmalarının yer aldığı videoyu yayınlayarak, "MHP'ye olan teveccüh neden aşağılanmakta ve alaycı bir şekilde davranılmaktadır! Samsun’da ittifakı zedeleyen "Buna, ancak gülerim…" diyen AKP İl Başkanı değil midir? Samsun’da ittifakı dinamitleyen, “AK Parti olarak, ittifaka ihtiyacı olan bir il değiliz” diyen yine o değil midir? Kimse MHP’yi aşağılayacak, MHP ile dalga geçecek kudrette değildir! Milliyetçi-Ülkücü Hareketi, kimseye ezdirecek değiliz! Samsun’da Milliyetçi-Ülkücü Hareketin hakkını savundum, ülküdaşlarımın sesi oldum! Kesilir belki, ama çekmeye gelmez boynum!" açıklaması yaptı.Öte yandan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'ta Twitter'dan AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'a tepki göstererek görevden alınmasını istedi. Cemal Enginyurt,  Twitter'dan yaptığı açıklamada, "AK Parti Samsun İl Başkanı 'MHP'nin 10 ilçede iddialı olduklarına ancak gülebilirim. MHP'nin alacağı tek bir ilçe yok hepsini biz alırız' demiş. Cumhur İttifakını anlamayan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı dinlemeyen bu ve bunun benzeri tiplere gülmeyiz sadece acırız. Hele günü gelsin. AK Parti Samsun İl Başkanı derhal görevden alınmalı. Cumhur İttifakının güçlü destekçisi karşılıksız ülke sevdasıyla dolu MHP'nin Samsun'da güçsüz olduğunu söylemek en hafifiyle siyasi nezaketsizliktir. Hiç kimse MHP ve ülkücüleri hafife alamaz almamalı. İnşallah gereği yapılır" dedi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman görevden alındı

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman görevden alındı