18 Eylül 2021 Cumartesi

ERHAN USTA EKRAN GÖRÜNTÜSÜ İÇİN ÖZÜR DİLEDİ AMA BİZİM KENDİSİNE SORULARIMIZ VAR!

Erhan Usta ekran görüntüsü için özür diledi ama bizim kendisine sorularımız var!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, eski vekile ait WhatsApp yazışmalarının yer aldığı ekran görüntülerinin basına servis edilmesi ile ilgili özür açıklaması yaptı ama bizim kendisine cevaplaması istemiyle konuya ilişkin ciddi sorularımız var!

25 Ağustos 2021 Çarşamba 18:32 SİYASET
Samsun basınına servis edilen skandal ileti sonrası Erhan Usta da, danışmanı da, Hayati Tekin de zor durumda kaldı! Erhan Usta'ya sorularımız var!

WhatsApp ekran görüntüleri kurumsal e-malimize geldi denildi! Peki neden Hayati Tekin'e konu ile ilgili bilgi verilmedi? Neden o ekran görüntüleri silinmedi de kurumsal e-mail adresinde arşivlendi?

Olmadı sayın Usta! Hem de hiç olmadı! Samsun'u şok eden, Samsun basınını şaşkına uğratan WhatsApp ekran görüntülerinin sizin kurumsal iletişim adresinizden servis edilmiş olması gerçekten tam bir skandal oldu!

Birileri ya da biri, sizin kurumsal e-mail adresinize o ekran görüntülerini göndermiş olabilir. Bunu görmüş ya da görmemişte olabilirsiniz. Görmüş ama ilgilenmemiş, ciddiye almamışta olabilirsiniz. Anladığımız kadarıyla kurumsal e-mail adresinize gönderilen bu ekran görüntülerinin varlığından haberdarsınız. Haberdarsınız ama oralı olmamışta olabilirsiniz. 

Yapmanız gereken o ekran görüntüleri kurumsal e-mail adresinize ulaştığı vakit, muhatabına bilgi vermek ve durumu aktarmak olabilirdi. En azından siz de, size gönderilen o ekran görüntülerinde geçen yazışmaların neden ve hangi sebepten kaynaklı kullanılmış ifadeler olduğunu, öğrenmiş olurdunuz. Ama ne yazık ki bunu yapmadınız!

Ve sonuçta bugün kasıtlı olmasa da, kurumsal e-mail adresinize gelen o ekran görüntülerini, başka bir konuyla alakalı açıklamanızı servis ederken, Samsun'da bulunan tüm basın yayın organlarının e-mail adresine de gönderdiniz. Skandal gönderi ortaya çıkınca, ikinci bir açıklama yapıp basına gönderilen ekran görüntülerinin sehven gönderildiğini belirterek, "İlgili ekran görüntülerinin tarafımla herhangi bir alakası olmadığı gibi, ismi geçen eski milletvekiliyle de alakası olduğuna ilişkin herhangi bir bilgim veya konuyla alakalı bir ilgim yoktur. Tarafımızdan gönderilen maildeki ilgili görseller; haber servis edilirken kullanılan fotoğraflarına arasına karışmış ve danışmanım tarafından sehven gönderilmiştir. Konunun tarafı eski milletvekilinden ve kamuoyundan, yapılan bu yanlışlıkla alakalı özür dileriz" dediniz.

Söz konusu açıklamanıza ilişkin, kafamıza takılan sorular var..

- Söz konusu ekran görüntüleri ile sizin bir ilginiz ve alakanız olduğunu kimse söylemedi? 

- Madem ismi geçen eski milletvekiliyle de alakası olduğuna ilişkin herhangi bir bilginiz veya konuyla alakalı bir ilginiz yok, söz konusu o ekran görüntüleri neden kurumsal e-mail adresinizde kaldı ya da arşivlendi?

- Fotoğrafların arasına karışmış diyorsunuz! Yine aynı soruyu soracağız; Kurumsal e-mail adresinize gelen o ekran görüntülerini madem ilginiz yok, alakanız yoktu neden silmediniz?

- Neden ekran görüntüleri size ulaştığında söz konusu vekili arayıp durumdan haberdar etmediniz?

- Mesele, ekran görüntülerinin sehven gönderilmiş olması meselesi değil! Mesele Erhan Usta bu ekran görüntülerini ne amaçla ve neden kurumsal e-mail adresinde sakladı algısının oluşmuş olması meselesidir? Keşke geldiği gün, silmiş ya da muhataba bilgi vermiş olsaydınız!

-Danışmanınızın sehven gönderdiğini söylüyorsunuz! Bu durumda günah keçisi danışman olacak gibi! Ancak bizim anladığımız kadarıyla hem danışmanınızın hem de sizin kurumsal e-mail adresinize gönderilen o ekran görüntülerinden haberdar olduğunuz gerçeği de yapmış olduğunuz açıklamadan ortaya çıkıyor.

- Zamanında arayıp bilgi vermiş olsaydınız, eski vekilin ailesine birileri tarafından şantaj yapıldığını öğrenmiş olacaktınız? Ama bunu yapmayıp, o ekran görüntülerini neden, niçin ve ne amaçla e-mail adresinizde tutmaya devam ettiniz? Aramış olsaydınız ve olayın aslını öğrenmiş olsaydınız, eski vekili de kendinizi de, bugün servis edilen ekran görüntüleri ile zor durumda bırakmamış olacaktınız. Bu konuda hatalı olduğunuzu düşünüyor musunuz?

- Hem kendiniz, hem danışmanınız hem de baba olarak ailesini korumaya çalışan eski vekili, zor durumda bıraktığınızın farkındasınızdır? Bunun için özür açıklamanızın yeterli olacağına inanıyor musunuz?

- Basına sehven servis edildiğini açıkladığınız ekran görüntüleri sonrası, yaptığınız özür açıklamasının ardından konunun muhatabı eski vekili arayıp, kendisinden şahsen ve bizzat özür dilediniz mi?

Not: (Bu soruları sormak için Sayın Erhan Usta'yı şahsi telefonundan iki kez aradık ancak telefonu meşgul olduğu ve bir diğer aramamızda da çağrıya cevap vermediği, kendisi de geri dönüş yapmadığı için cevaplarımızı alamadık. Yoğunluktan telefonuna bakamamış olabilir. Şayet sorulara vereceği ya da bu konuda yapacağı bir açıklama olursa, kendisinin de içine düştüğü bu zor durumla ilgili, cevap hakkını kullanmasından yana olduğumuzu belirtiriz. Zira konu sayın Erhan Usta'nın bulunduğu konum itibari ile sehven gönderildi, özür dileriz açıklaması ile geçiştirilecek bir olay değildir.)

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Atakum Belediyesinin bu kez de banka hesaplarına haciz konuldu

Samsun'da Atakum Belediyesinin bu kez de banka hesaplarına haciz konuldu