19 Ağustos 2019 Pazartesi

ERHAN USTA FETÖ'DEN AÇIĞA ALINAN POLİSLERLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Erhan Usta FETÖ'den açığa alınan polislerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan polislerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

03 Haziran 2018 Pazar 15:19 SİYASET

Samsun'da 24 Haziran seçimleri için çalışmalarını sürdüren MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, FETÖ'den açığa alınan polislerle ilgili yaptığı açıklamada, "FETÖ konusunda mahkemece takipsizlik, beraat kararı verilen polislerin işlerinin başına dönmesi beklenen bir durumdur" dedi.


Samsun'da seçim çalışmalarını sürdüren MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, FETÖ'den açığa alınan polislerle ilgili, önemli açıklamalarda bulundu. Erhan Usta, 24 Haziran'da gerçekleştirilecek seçimle ilgili çalışmaları kapsamında Tekkeköy ilçesinde ziyaretlerde bulundu.

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerinin ardından vatandaşlarla bir araya gelen Erhan Usta, burada sorunları dinledi.

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, vatandaşların kendilerinden özellikle FETÖ konusunda çok ciddi beklentileri bulunduğunu söyledi.FETÖ konusunda bazı mağduriyetler bulunduğunu belirten MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, "Özellikle Nisan 2017'de açığa alınan 9 bin 100 polisimiz ve onun dışında açığa alınan polislerimiz var. FETÖ konusunda mahkemece takipsizlik, beraat kararı verilen polislerin işlerinin başına dönmesi beklenen bir durumdur. Mahkeme, bu kişilerin FETÖ ile bağlantısı olmadığı konusunda karar verdiyse ve başka da haklarında bir iddia yoksa bunların işlerinin başına dönmesi beklenen bir durumdur. Bayram öncesinde bu mağduriyetlerin giderilmesi konusunda hükümetin tedbir almasının çok yerinde olacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

FETÖ ile mücadelenin en keskin şekilde devam etmesi gerektiğini vurgulayan Usta, şunları kaydetti:

"Açığa alınan polisler için hemen bir KHK gerekmiyor. Bakılır durumuna, sıkıntı olmayanlar görevine başlamalıdır. Bu süreç çok yıpratıcı bir süreç, insanlarımızın hassasiyeti var. Vatan haini olanın böyle bir kaygısı yok. Vatan haini olmayanların, vatan haini olmaktan çok korktuklarını bilmemiz lazım. İnsanlarımızı daha fazla yıpratmayalım. Özelikle seçim sürecinde bu önemlidir. Tabii ki FETÖ ile mücadele en keskin şekilde devam etmelidir diyoruz MHP olarak ama mağduriyetlerin de giderilmesi lazım."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan açıkladı! Fatih Portakal'a dava açıldı

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan açıkladı! Fatih Portakal'a dava açıldı