26 Eylül 2020 Cumartesi

ERHAN USTA İYİ PARTİ'DEN ADAY OLSAYDIN SEÇİMİ ALIRDIN ELEŞTİRİLERİNE YANIT VERDİ

Erhan Usta İYİ Parti'den aday olsaydın seçimi alırdın eleştirilerine yanıt verdi

Samsun'da bağımsız büyükşehir adayı olan milletvekili Erhan Usta, 'İYi Parti'den aday olsaydın seçimi kazanırdın. Bağımsız aday olmasaydın Hayati Tekin seçimi kazanırdı' şeklinde kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi.

02 Nisan 2019 Salı 18:11 SİYASET

Samsun Milletvekili Erhan Usta, 31 Mart yerel seçimlerinde bağımsız büyükşehir adayı olması ile ilgili yapılan eleştirilere tek tek yanıt verdi.


Samsun Büyükşehir'de seçim sonuçlarının ortada olduğunu söyleyen Erhan Usta, düzenlediği toplantıda kendisine yapılan eleştirilere cevap vererek, "Erhan Usta olmasaydı biz bu seçimi alırdık diyorlar. Hayati Tekin'in aldığı oy ortada benim aldığım oy ortada. Bağımsız aday olmam nedeniyle bana gelen oylar İYİ Parti'ye yada Hayati Tekin'e gidecek diye bir şey söylenebilir mi. Ben olmasam dahi Hayati Tekin seçimi kazanamayacaktı. Hayati Tekin ile Mustafa Demir arasında bir yarış olsaydı da Hayati Tekin seçimi alamayacaktı. Hayati Tekin olmasaydı biz bu seçimi alırdık. Benim İYİ Parti'den aday olmam halinde de seçimi ben de alamazdım. Olmaz sonuçlar ortada. Tek bir yolu vardı. Hayati Tekin proje olarak ortaya çıkarılmamış olsaydı biz bu seçimi bağımsız aday olarak net bir şekilde alırdık. Maalesef birilerinin projelerini olanlar bizi bu şekilde suçladılar. Hayati Tekin'in talihsiz bir beyanatı oldu. Erhan Usta olmasaydı AK Parti ve MHP oyları bana gelecekti diyor. Hayati tekin siyasi bir meftadır bundan sonra. Hayati Tekin ve arkasındakiler bizim seçilmemize engel olmuştur." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

muratt

03 Nisan 2019 Çarşamba 11:43

mali ve bütçe konularında ****iz et sn usta, bırak atı alan üsküdarı geçti, bu saatten sonra açıklama yapma,Samsunlunun gözünde notunu aldın. otur sıfır (0)

Vatandandaş

02 Nisan 2019 Salı 23:19

Hadi ya madem çok anlıyorsun siyasetten neden kazanamayanını göremedin bırak boş lafları ilerde Akp den vekil adayı olursan ozaman yuhalarız seni

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da AK Parti İlkadım'ı nasıl kaybetti! Kimler karşı aday ile işbirliği yaptı,o isimler kimler

Samsun'da AK Parti İlkadım'ı nasıl kaybetti! Kimler karşı aday ile işbirliği yaptı,o isimler kimler