25 Eylül 2021 Cumartesi

ERHAN USTA KİRA ÖDEYEMEYENDEN YÜZDE 20 STOPAJ ALINMASINI ELEŞTİRDİ

Erhan Usta kira ödeyemeyenden yüzde 20 stopaj alınmasını eleştirdi

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, TBMM Plan Bütçe Komisyonunda yaptığı konuşmada, faiz ve borsa geliri olandan sıfır vergi, kirasını ödemeyen esnaftan ise yüzde 20 stopaj alınmasını "Allah'tan korkmak lazım" diyerek eleştirdi.

25 Ekim 2020 Pazar 13:51 SİYASET

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, Plan Bütçe Komisyonunda ülke ekonomisinin pandemiden öncede ciddi sıkıntı içinde olduğunu söyledi, hükümete "İtiraf edin kurtulun" dedi.


Milletvekili Erhan Usta, TBMM Plan Bütçe Komisyonunda pandemi sürecinde kıraathane sahiplerine hiç bir destek verilmediğini ve kıraathane sahiplerinin mağdur olduklarını söyledi. Pandemi sürecinde esnaflara krediler verildiğini ve bu kredilerin ev yada araba alımı için kullanıldığını belirten Erhan Usta, bu durumu eleştirdi. 

Plan Bütçe Komisyonunda gerçekleştirdiği konuşmasında, pandemi sebebi ile kirasını ödeyemeyen esnaflara stopaj indirimi yada kira desteği verilmesi gerektiğini ancak bunun yapılmadığını kaydeden İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, hükümetin ekonomi politikalarının yanlış olduğunu savundu.


Kirasını ödeyemeyenden yüzde 20 stopaj alınmasına da tepki gösteren Erhan Usta, "Kirasını ödeyemeyen esnaftan kira stopajı istiyoruz, ödemesini istiyoruz ödeyemediği zaman devlete borçlanıyor. Kira ödeyemiyor ama kira stopajı bindiriyor devlet. Gelin şunu yarıya indirelim hatta kira desteği verelim demiyoruz.  Fakirin fukaranın ümüğüne basıyor her türlü parayı alıyoruz. Faiz geliri borsa geliri olandan sıfır vergi alıyoruz. Kirasını ödeyemeyen çocuğuna ekmek götüremeyenden yüzde 20 stopaj alacaksın bu nasıl adalet nasıl bir mantık biraz Allahtan korkmak lazım" dedi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Doğal Taş Elemanları Üretim Tesisi Kıbrıs ve Almanya'ya ihracat yaptı

Samsun Doğal Taş Elemanları Üretim Tesisi Kıbrıs ve Almanya'ya ihracat yaptı