12 Nisan 2021 Pazartesi

ERHAN USTA KIZILIRMAK DELTASININ YANGIN SONRASI İMARA AÇILMA RİSKİ VAR DEDİ

Erhan Usta Kızılırmak Deltasının yangın sonrası imara açılma riski var dedi

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde çıkan yangın ile ilgili yaptığı açıklamada, deltanın yangın sonrası imara açılma riskinin olduğuna dikkati çekti.

18 Eylül 2020 Cuma 14:41 SİYASET

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde çıkan yangına tepki gösterdi. Erhan Usta, Kızılırmak Deltasının imara açılma riskinin olduğunu vurguladı.


"Samsun’da bulunan, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ndeki Kızılırmak Deltası (Kuş Cenneti) önceki gün yandı” diyen ErhanUsta, “Yaklaşık 2 Bin dönüm arazi kül olurken, binlerce canlı telef oldu. Yanan bölümün bir yanı deniz, bir yanı dere... İmara açılma riski var. Nasıl mı?” diye ekledi.

UMARIM BU SEFER YANILIRIZ!
İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, “Biraz geriye gidelim, 21.04.2020-31106 sayılı Resmi Gazete'yle deltada statü değişikliği yapıldı. ‘Kesin korunacak hassas alan’ olarak bir alan ayırıldı, bunun dışındaki alanlara ilişkin tasarruf Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bırakıldı. Peki Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ne yaptı? Bakanlık bir bölgeyi ‘Kontrollü kullanım alanı’ olarak belirledi. Yani burada imarın önü açıldı. Bu tesadüf akılda soru işaretleri bırakıyor. Bizler buradan bir rant elde edileceği ve doğal alanın daha çok tahrip edileceğinden endişeleniyoruz. Umarım bu sefer yanılırız!” dedi.

KAMUOYUNUN ACİLEN AYDINLATILMASI GEREKİYOR
Konu hakkında başlatılan tahkikatları takip ettiğini ve etmeye devam edeceğini vurgulayan Usta,  tahkikatların acilen tamamlanması ve kamuoyunun aydınlatılması gerektiğine dikkat çekti.YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Serdar

19 Eylül 2020 Cumartesi 10:05

Seçim yaklaştıkça boşta kalırım korkusuyla ne yapacağını şaşırdın.Anca mı aklına geldi bazı şeyler.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Rafet El Roman'ın finalisti Oktay Altun'un klibi Samsun'da çekildi

Rafet El Roman'ın finalisti Oktay Altun'un klibi Samsun'da çekildi