19 Eylül 2020 Cumartesi

ERHAN USTA KONUŞTU! ASIL PROJE HAYATİ TEKİN'DİR O OLMASAYDI BİZ SEÇİMİ ALIRDIK

Erhan Usta konuştu! Asıl proje Hayati Tekin'dir o olmasaydı biz seçimi alırdık

Samsun'da 31 Mart yerel seçimlerinde bağımsız büyükşehir belediyesi başkan adayı olan Erhan Usta, seçim sonrası flaş açıklamalar yaptı, İYİ Parti adayı Hayati Tekin için, "Asıl proje oydu. O olmasaydı biz seçimi alırdık" dedi.

02 Nisan 2019 Salı 17:28 SİYASET

Samsun Büyükşehir Belediyesi Bağımsız adayı olan Samsun Milletvekili Erhan Usta, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından düzenlediği basın toplantısında İYİ Parti adayı Hayati Tekin'in kendisi için söylediği 'Proje aday' şeklindeki sözlerine tepki gösterdi.


Samsun'da bulunan bir otelde seçimlerin ardından basın toplantısı düzenleyen Erhan Usta, kendisine proje diyen Hayati Tekin için, "Asıl proje oydu. Hayati Tekin olmasaydı biz bu seçimi alırdık. Bu seçimin projesi Hayati Tekin'dir. Hayati Tekin'in seçimi hiç bir şekilde alma şansı yokken, onu seçime girmeye kim nasıl ikna etmiştir. Proje aday olan maalesef Hayati Tekin olmuştur. Benim karşımda ikili ittifak yaptılar. Hayati Tekin eğer Mustafa Demir'in rakibi ise malum televizyon kanalı niye Hayati Tekin'i yayına çıkardılar da bizi çıkarmadılar. Bizim bu konuda sözümüz bellidir, muhatabı da bellidir. Hayati Tekin'in internet sitesini kim kurmuştur. Kampanyanın son döneminde kurulmuştur. Hayati Tekin'in internet sitesi seçime bir hafta kuruldu. Sosyal medyada yayınladığı videolar 80-90 izleniyordu seçime son hafta kala 100'inin çok üzerinde görüntülemeler oldu. Burada manipülasyon yapıldığı çok açık. You Tube, Facebook reklamları için kimin kredi kartı kullanılmıştır. Faturaları göstersinler. Burada Hayati Tekin güçlüdür algısı yapıldı, sürekli bizim üzerimize oynadılar. Anketlerde ben açık ara öndeydim. Bize CHP ve İYİ Parti'den gelen oyları engellediler. AK Parti'den bize gelen oylarda engellendi. Hayati Tekin 15 puan bizim altımızda olmasına rağmen son yapılan operasyonlarla seçmen yanıltıldı.  Böyle bir rekabet varken Mustafa Demir ve Hayati Tekin nasıl bize karşı birleşmişlerdir. İYİ Parti Genel Merkezinin bu kirli ittifaktan haberi var mı. " dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta İYİ Parti'den aday olsaydın seçimi alırdın eleştirilerine yanıt verdi

Erhan Usta İYİ Parti'den aday olsaydın seçimi alırdın eleştirilerine yanıt verdi