20 Haziran 2019 Perşembe

ERHAN USTA KONUŞTU: SAMSUN'DA İTTİFAKI AK PARTİ İL BAŞKANI DİNAMİTLEDİ

Erhan Usta konuştu: Samsun'da ittifakı AK Parti İl Başkanı dinamitledi

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, disipline sevk edilmesi ile ilgili açıklamasında, "Disipline sevk edilecek bir şey yapmadım" dedi ve ekledi, "Samsun'da ittifakı AK Parti İl Başkanı dinamitledi."

03 Ocak 2019 Perşembe 13:22 SİYASET

Samsun'da Cumhur İttifakı prensiplerine uyulmadığı gerekçesi ile AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin görevden alınırken MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta ise disipline sevk edildi. Erhan Usta başka bir partiye geçeceği iddialarına cevap verdi.


Disipline verilmesi ile ilgili konuşan MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta ise, disipline sevk edilecek bir şey yapmadığını ifade ederek, süreci değerlendirdi. Görevden alınan AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'ın bir internet sitesinin canlı yayınında MHP'yi aşağılayan ifadeler kullandığını ve bu görüntülerle ilgili kendisine çok şikayet geldiğini belirten Erhan Usta, "İl Başkanın bu açıklamalarını düzeltmesini bekledim ancak düzeltmedi. Bende bu konuda ülküdaşlarımın ve MHP'lilerin tepkilerini dile getirmek için açıklama yaptım. Benim açıklamamda Cumhur İttifakına aykırı bir şey yok. Asıl Samsun’da ittifakı dinamitleyen, “AK Parti olarak, ittifaka ihtiyacı olan bir il değiliz” diyen AK Parti İl Başkanı değil midir. Ben ülküdaşlarımın sesi oldum" dedi.

MHP’de disipline sevk edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta, Best FM’de Ufuk Karcı’nın sorularını cevaplandırdı. Usta, disipline sevk edilmesi süreciyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

“Ben, AK Parti İl Başkanın açıklamasından sonra, üç gün bekledim. Düzeltme yapılır diye. Ancak, bizim telefonlarımız susmadı. Sosyal medyadan sürekli sitemli mesajlar geldi. ‘Partimiz hakkında böyle konuşulmasına nasıl sessiz kalınır’ şeklinde.

Netice de ben de ayın 1’inde bir açıklama yaptım. Ve dedim ki, kim ilçesinde daha güçlü ise O’nun adayı desteklenmeli. MHP’nin kesinlikle alabileceği ve güçlü olduğu ilçeler var. Buraların İttifak Ruhu içinde MHP’ye bırakılması gerekir. Bu samimiyetin de gerekliliğidir.’ dedim" dedi.

Disipline sevk edilmesi ve ihracının gündeme gelmesi sonrası İYi Parti'ye geçeceği önündeki iddialara da yanıt veren Erhan Usta şunları dile getirdi.
“Siyasi baskıya hiç boyun eğmedim. Ne doğru ise onu söyleyip, yaptım. Elbette daha önce EYT gibi bir çok konuda partimden ayrı düşündüm. Gelinen sonuç, bunların hepsinin toplamı olabilir. Ama hem ekonomi, hem de sosyal beklentiyi dile getirmek görevimiz. Ancak şunu söyleyeyim; partimden ihraç edilecek olsam bile, başka bir partide yer almam. Ben, MHP’den başka bir partide siyaset yapmam.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanı görevden alındı Zihni Şahin Ankara'ya gitti

AK Parti Samsun İl Başkanı görevden alındı Zihni Şahin Ankara'ya gitti