09 Aralık 2019 Pazartesi

ERHAN USTA MHP'DEN İHRAÇ KARARI SONRASI İLK KEZ KONUŞTU!

Erhan Usta MHP'den ihraç kararı sonrası ilk kez konuştu!

MHP'den ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta, Merkez Disiplin Kurulunun aldığı karar sonrası ilk kez Samsun Kent Haber'e konuştu; "Çocukluğumdan beri 3 hilale gönül verdim, ihraç kararı beni çok üzdü.

18 Ocak 2019 Cuma 17:33 SİYASET

MHP'den ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta, karar sonrası ilk kez Samsun Kent Haber'e açıklamalarda bulundu.


Bu hafta sonu Samsun'a geleceğini, memleketi Havza ilçesinde annesini ziyaret edeceğini açıklayan Erhan Usta, MHP'nin aldığı ihraç kararının kendisini çok üzdüğünü söyledi.

Çocukluğundan beri ilk kez bir yerden uzaklaştırıldığını kaydeden Erhan Usta, gençlik yıllarından itibaren MHP camiası içerisinde yer aldığını ve her şartta MHP'yi savunduğunu söyledi. Çocukluğundan itibaren 3 hilale gönül verdiğini kaydeden Erhan Usta bürokratlık dönemlerinde "Bu MHP'li" denilerek dışlandığını ancak MHP'li olmaktan her zaman gurur duyduğunu kaydederek bu nedenle Merkez Disiplin Kurulunun aldığı ihraç kararının kendisini derinden üzdüğünü ifade etti.

Cumhur İttifakına zarar verecek ve MHP'den ihraç edilecek bir söz söylemediğini kaydeden Erhan Usta, Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni Haydar Öztürk'e yaptığı açıklamada "Parti çıkarlarını korudum, partimi savundum. Bunun için ihraç edildim" dedi.

MHP'den ihraç edilmesi sonrası gündeme gelen  İYİ Parti'den Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olacağı yönündeki iddia ve haberleri de Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni Haydar Öztürk'e değerlendiren Erhan Usta, bu konuda da şunları söyledi.
"İhraç edildikten sonra arayanlar oldu. Ancak şuan bir karar vermiş değilim. Sağolsunlar arayan herkes yanımızda olduklarını söylüyor.  MHP'den ihraç edilmemle ilgili, savunmamı yayınlayacağımı söylemiştim. Öncelikle bu savunmamı açıklayacağım."

- Sayın Erhan Usta'nın haberde kullanılan 'Çakma MHP'li değilim' sözü yanlış anlaşılma sonucu sahven yazılmış, Erhan Usta'nın böyle bir sözü olmamış özellikle bazı haber sitelerinde yayınlandığı gibi 'MHP'de çakma MHP'liler kaldı' şeklinde bir sözü ise hiç olmamıştır. Okuyucularımızdan ve sayın Erhan Usta'dan söz konusu yanlışlık için özür dileriz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Havzali

19 Ocak 2019 Cumartesi 00:48

Inanmayin akpden aday olamayinca inadina gitti mhpden aday oldu ben onn koylusuyum... yani sunu solim bu mustesarken akpyi iyi yaliyodu bilen biliyoo.....

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MHP Genel Merkezi Samsun'dan iki ilçede iki isme adaylığı tebliğ etti

MHP Genel Merkezi Samsun'dan iki ilçede iki isme adaylığı tebliğ etti