24 Temmuz 2021 Cumartesi

ERHAN USTA ÖCALAN'IN MEKTUBUNUN OKUNMASINA ÇOK SERT TEPKİ GÖSTERDİ

Erhan Usta Öcalan'ın mektubunun okunmasına çok sert tepki gösterdi

Samsun bağımsız Milletvekili Erhan Usta, terörist başı Abdullah Öcalan'ın HDP'ye gönderdiği mektubu okuyan Ali Kemal Özcan'ın 'Öcalan yerli ve millidir' şeklindeki sözlerine çok sert tepki gösterdi.

21 Haziran 2019 Cuma 13:23 SİYASET

Samsun bağımsız milletvekili Erhan Usta, terörist başı Öcalan için 'yerli ve millidir' sözlerini sarf eden Doç.Dr. Ali Kemal Özcan'a tepki gösterdi.


Teörist başı Abdullah Öcalan'ın İstanbul seçimi nedeniyle HDP'ye gönderdiği mektubu okuyan Doç.Dr. Ali Kemal Özcan, "Öcalan yerli ve millidiré diyerek skandal bir açıklamada bulunmuştu. 

Samsun bağımsız milletvekili Erhan Usta ise bu küstah sözlere tepki göstererek, "Terörist başının “demokratik müzakere” diyerek bölücü mesajlar verdiği mektubunu ve oy uğruna bu mektuptan medet uman siyasetçilerin tutumunu şiddetle kınıyorum. İktidar mücadelesi diyerek Bebek katilini mağdur ve meşru gösteren ve onun propagandasını yapan siyasete lanet olsun." dedi.

Doç.Dr. Ali Kemal Özcan'ın Öcalan'ın mektubunu okuduğu anların televizyonlarda yayınlanması ile ilgili de Erhan Usta "Bu gece keşke hiç yaşanmasaydı" diye konuştu.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Atakum Belediyesi Taşçı ve şirket müdürü Temiz hakkında suç duyurusu yaptı

Samsun'da Atakum Belediyesi Taşçı ve şirket müdürü Temiz hakkında suç duyurusu yaptı