25 Eylül 2021 Cumartesi

ERHAN USTA OKÇULUK FEDERASYONU BAŞKANI TOPALOĞLU'NUN AÇIKLAMALARINA YANIT VERDİ

Erhan Usta Okçuluk Federasyonu Başkanı Topaloğlu'nun açıklamalarına yanıt verdi

Samsun Milletvekili Erhan Usta, Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu'nun Samsun Okçuluk Sahasında iptal edildiği gündeme gelen 5 şampiyona ile ilgili yaptığı açıklamalara yanıt verdi.

21 Ekim 2019 Pazartesi 15:28 SİYASET

Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, Samsun Okçuluk Sahasında iptal edildiği gündeme gelen 5 şampiyona ile ilgili açıklama yapan Türkiye Okçuluk Fedrerasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu'na yanıt verdi.


Samsun Milletvekili Erhan Usta, geçtiğimiz hafta, okçuluk için dünyanın sayılı tesislerinden olan Samsun Okçuluk Tesislerinde yapılması planlanan 5 faaliyetin başka illere kaydırılmasının nedenlerini Spor Bakanına sormuştu. 

Erhan Usta, Samsunkenthaber’e konuşan Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanının, “Öyle bir organizasyon yoktu ki, iptal edilsin” açıklamasına ateş püskürdü. Sosyal medya hesaplarında Federasyonun 2018 yılı Aralık ayında duyurduğu programla, 2019 yılı Eylül ayındaki programı yayınlayan Erhan Usta, "Durum gayet açık” dedi.

5 Faaliyetten 1’i İptal, 4’ü Farklı İllerde
Erhan Usta’nın paylaştığı belgelerde, sene başında Samsun’da yapılması planlanan, bir şampiyonanın Ordu’da, bir şampiyonanın Bursa’da yapıldığı, bir kupanın iptal edildiği, 2 olimpiyat kampının ise Antalya’da yapılacağı görüldü.

Federasyon Başkanı Kime Hizmet Ediyor? Samsun’a etmediği kesin!
Erhan Usta, “Federasyon Başkanı, kendini yalanlayacağına, 2019 yılında Samsun'da 10 faaliyet planlanırken, neden 5 tanesinden vazgeçildiğini ve 2020 yılında da neden sadece 2 faaliyet konulduğunu açıklasın! Varsa sıkıntılar, sorunlar, eksiklikler bir an önce yetkililer tarafından giderilsin!” dedi.

Okçuluk Tesisi Düğün Salonu Olarak Kullanılmıştı
Tartışmaya konu, Samsun Okçuluk Tesisleri, 2018 yılı Ekim ayında görkemli bir düğüne ev sahipliği yapmış ve bu durum çokça tepki çekmişti. Usta, “Bu iptale neden olanlar, susanlar, Samsun’a hesap vermek zorundadır! Madem ki yapıldı, bu yatırım amacına uygun kullanılmalı, ilimizde hem okçuluk sporunun gelişimi hem de tanıtım ve turizm adına katkı sağlamalıdır! Samsun'a zaten yeterince yatırım yapılmamaktadır, yapılan da atıl bırakılmamalıdır! Biz Samsun’un ve Samsunlunun her zaman yanında olacağız!” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Uğur Mumcu gibi gazetecilik isteyenler, araştırma haber yaptık zorlarına gitti

Samsun'da Uğur Mumcu gibi gazetecilik isteyenler, araştırma haber yaptık zorlarına gitti