26 Haziran 2019 Çarşamba

ERHAN USTA: PKK VE FETÖ CUMHUR İTTİFAKININ KARŞISINDAKİ OLUŞUMLARI DESTEKLİYOR

Erhan Usta: PKK ve FETÖ Cumhur İttifakının karşısındaki oluşumları destekliyor

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, iş adamları ile gerçekleştirdiği toplantıda PKK ve FETÖ terör örgütünün 24 Haziran seçimleri için Cumhur İttifakının karşısında olan oluşumları desteklediğini söyledi.

22 Haziran 2018 Cuma 14:54 SİYASET

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, 24 Haziran seçimlerini 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin bir daha yaşanmaması için Cumhur İttifakının kazanmasının çok önemli olduğunu açıkladı.


Samsun Golf Kulübünde iş adamları ile toplantı yapan MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, 24 Haziran seçimlerinin önemine dikkat çekerek, PKK ve FETÖ terör örgütünün Cumhur İttifakının karşısında olan oluşumları desteklediğini söyledi.

Cumhur İttifakının 15 Temmuz gecesi kurulduğunu ve 24 Haziran seçimlerinden sonra da bu ittifakın devam edeceğini kaydeden Erhan Usta, Samsun'da iş adamlarına ayrıca Kandil'de süren operasyon ile ilgili de "Kandil operasyonu, hem karadan hem havadan devam ediyor. İnşallah hedefimiz Kandil'e Türk bayrağının dikilmesidir. Çünkü Kandil bize çok çektirdi. Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye politikalarında hiç yanılmadı. Bunları biz çok öncesinde söylemiştik. Şu anda devletimiz, hükümet, kararlı şekilde bu mücadeleyi devam ettiriyor." dedi.

Samsun'da iş adamları ile bir araya gelen Erhan Usta, milletin desteğiyle MHP'nin 24 Haziran seçimlerinde Meclis'te güçlü şekilde temsil edileceğine inandığını söyledi. MHP'nin ülke meselelerine, siyasi çıkar, kısır siyasi çekişmeler çerçevesinde bakmayacağını vurgulayan Erhan Usta, şöyle devam etti:

"Bizim için önemli olan ülke ve millet, sonra partimiz ve kendimiz. Cumhur İttifakı, 15 Temmuz gecesi kurulmuştur. Birileri bizi karalamaya çalışıyor. Yok efendim 'Cumhur İttifakı bitecekmiş' diye. 15 Temmuz'daki birlik beraberliğin devam etmesi lazım. Biz zafiyet gösterdiğimizde birileri gelip bu ülkenin tepesine çökecektir. Bu senaryo Irak'ta oynandı, Suriye'de oynandı, üçüncü hedef Türkiye'dir. PKK ve FETÖ bizim karşımızdaki oluşumları destekliyor. Onun için Cumhur İttifakı'nın kazanması önemli. Türkiye'nin yeni 15 Temmuz'lar yaşamaması gerekiyor."MHP'YE KARŞI MANİPÜLASYON YAPILIYOR
Samsun Golf Kulübünde gerçekleşen toplantıda ayrıca 24 Haziran seçimlerine az bir zaman kalam, anketlerde MHP'nin baraj altında gösterilmesinin taraflı olduğunu belirten Erhan Usta, şunları kaydetti:

"Milliyetçi Hareket Partisi, 2000 yılından beri tüm anketlerde baraj altında gösterilmiştir. Sadece 2002'de baraj altında kalmıştır. Onun dışında hep barajın üstünde olmuştur. Anketler MHP'ye taraflı. MHP'ye karşı manipülasyon yapılıyor. Bu seçimlerde anketçiler hep yanılacak. Çünkü sistem değişikliği var. İnsanlar fikrini beyan etmekten kaçınıyor. Ben MHP açısından anketlerin yanıltıcı olduğunu düşüyorum. Bizim sahada gördüğümüz anketlerden çok farklı bir hava var. Hem Samsun'da hem de Türkiye genelinde, Milliyetçi Hareket Partisi'nin çok güçlü çıkacağını düşünüyorum. Devlet Bahçeli'nin devlet adamlığını ve dik duruşunu millet gördü, bu büyük takdir topluyor."

Programa MHP İl Başkanı Taner Tekin, milletvekili adayı Murat Camadan ile iş adamları katıldı.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz'a Samsun Yabancılar Pazarı çarşısında sevgi seli

Yusuf Ziya Yılmaz'a Samsun Yabancılar Pazarı çarşısında sevgi seli