18 Ekim 2019 Cuma

ERHAN USTA, SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA BAĞIMSIZ OLARAK ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI

Erhan Usta, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağımsız olarak aday olduğunu açıkladı

MHP'den ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta, bu akşam saatlerinde sosyal medya sayfasından canlı olarak yaptığı açıklamada, 31 Mart yerel seçimleri için Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına aday olduğunu duyurdu.

31 Ocak 2019 Perşembe 19:31 SİYASET

MHP'den ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta, bu akşam saatlerinde canlı olarak sosyal medya sayfasından yaptığı yayın ile 31 Mart yerel seçimleri için Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığına bağımsız olarak aday olduğunu açıkladı.


MHP'den ihraç edildikten sonra aday olup olmayacağı merak edilen Erhan Usta, bu akşam saatlerinde sosyal medya sayfasından yaptığı canlı yayın ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına bağımsız olarak aday olacağını açıkladı.

Erhan Usta, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına bağımsız olarak aday olduğunu duyurduğu açıklamasında şunları dile getirdi.


"Samsun'un ve ülkemizin sorunlarını her platformda dile getirdim. Her zaman doğru bildiklerimi savundum. Bunun bedelini de ödedim. Kısır siyasi çekişmelerden uzak durdum. Bana göre 31 Mart yerel seçimleri Samsun'un kaderini değiştirecek bir dönüm noktasıdır. İsterim ki, 31 Mart 2019 tarihinde kurulacak er meydanında Samsunun evlatları Samsun'a hizmet için kıyasıya yarışsın. İstedim ki, bu adaylar hak, hukuk, adalet ve liyakat gözetilerek seçilsin. İstedim ki, Samsun halkının görüşlerine değer verilsin, Samsun'un sesine kulak verilsin. Samsunluya istemediği adaylar dayatılmasın. Bu isteklerimi dile getirirken, başıma neler gelir, bu işten zarar eder miyim, kendi konforu mu düşünmedim. Sizlerde eşine az rastlanır kadir şinaslıkla bana sahip çıktığınız destek oldunuz. MHP'de siyaset yapma imkanım elimden alındıktan sonra bazı partilerden adaylık teklifleri aldım. Bu teklifleri bir hesaplaşma bir intikam alma fırsatı olarak görmedim. İkbal hırsında olmadım. Herhangi bir siyasi partiden aday olmayacağımı ilan ettim. Samsun için ümitlenmiştik hevesimiz kursağımızda kaldı diye sitem edenler oldu. Ümidiniz kırılmasın ışıldayan gözleriniz sönmesin hevesiniz kursağınızda kalmasın. Samsun için mücadele edeceğim. Samsun artık kavga etmek istemiyor. Laf üretenden bıkmış icraat bekliyor hizmet bekliyor. Samsun olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Samsun'u ileriye taşımak için ciddi kararlar almak zorundayız kendimizi toplamalıyız ayağa kalkmalıyız. Sorunların çözümünü biliyoruz. Hedefimiz göz boyamak değil, Samsun'da sürdürülebilir kalkınmayı sağlamaktır. Samsun'u hak ettiği konuma taşıyacağız.  Ben memleketime insanlarına sırtımı dönmem, dayatmaya geçit vermem kul hakkı yemem yedirtmem. Benim arkamdaki tek güç sizlersiniz. Bu süreçte bana iftiralar atılabilir, kumpaslar kurulabilir. Usta aday olursa onun işine gelir bunun işine gelir denilebilir. Bunlara kulak asmayın. Biz milletin yoluna taş koyanlardan değil, baş koyanlardan olacağız. Samsun'da huzur olsun refah olsun diye çalışacağız. Projelerimizi size birbir anlatacağız. Kimsenin kuşkusu olmasın kazanacağız. 31 Mart'ta Samsun'un vicdanı galip gelecek. Diyorum ki Samsun için varım. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağımsız olarak adayım.3 Şubat Pazar günü Samsun'da Tütün İskelesinde saat 14:00'de buluşmak kucaklaşmak dileğiyle"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Şehrim 2023 projesini öven Cumhurbaşkanı Erdoğan miting için Samsun'a gelecek

Şehrim 2023 projesini öven Cumhurbaşkanı Erdoğan miting için Samsun'a gelecek