31 Temmuz 2021 Cumartesi

ERHAN USTA SAMSUN BÜYÜKŞEHİR SEÇİM SONUÇLARI İÇİN YSK'YA İTİRAZDA BULUNACAK

Erhan Usta Samsun Büyükşehir seçim sonuçları için YSK'ya itirazda bulunacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına 31 Mart yerel seçimlerinde bağımsız aday olan Erhan Usta'nın seçim sonuçlarına yaptığı itiraza red yanıtı geldi. Erhan Usta şimdi de Samsun Büyükşehir seçim sonuçları için Yüksek Seçim Kuruluna itiraz edecek.

08 Nisan 2019 Pazartesi 18:32 SİYASET

Samsun'da yapılan 31 Mart yerel seçimlerinin ardından bağımsız büyükşehir adayı Erhan Usta, geçersiz oyların sayılması için seçim sonuçlarına itirazda bulundu. 


Erhan Usta'nın Samsun Büyükşehir seçim sonuçlarına Yakakent ve Alaçam ilçesi dışında tüm ilçelerde itirazda bulunarak, geçersiz oyların sayılmasını bazı yerlerde ise tüm oyların sayılmasını talep ettiği, seçim kurulunun ise bu talebe ret cevabı verdiği öğrenildi. 

Erhan Usta'nın seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı itiraz sonucunda İlkadım ve Atakum ilçelerinde oy tutanaklarının birbirini tutmadığı belirlenirken bu iki ilçede yapılan yanlışların düzeltildiği, Erhan Usta'ya verilen ancak DSP'ye yazılan oyların yapılan inceleme sonucu tekrar kendisine yazıldığı bildirildi. Samsun Büyükşehir seçimlerinde geçersiz oylar ve tüm oyların sayılması ile ilgili itirazı ret edilen Erhan Usta'nın şimdi de avukatları aracılığı ile bu talebini Yüksek Seçim Kuruluna yapacağı öğrenildi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

misafir

09 Nisan 2019 Salı 09:21

sayın erhan usta senin işin gücün yokmu.atı alan üsküdarı geçti.seçim bitti kabullen artık....

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erdoğan Tok İlkadım Belediyesine başkan seçilen Necattin Demirtaş'ı tebrik etti

Erdoğan Tok İlkadım Belediyesine başkan seçilen Necattin Demirtaş'ı tebrik etti