20 Temmuz 2019 Cumartesi

ERHAN USTA: TAŞERONA KADRO VERİLMESİ DOĞRU İŞLEM ANCAK EKSİKLİKLER VAR

Erhan Usta: Taşerona kadro verilmesi doğru işlem ancak eksiklikler var

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, taşerona kadro verilmesi ile ilgili yaptığı açıklamada, "Yapılan işlem doğru ancak eksiklikleri var. Mevsimlik işçilerin sorunlarını da gündeme getireceğiz" dedi.

05 Ocak 2018 Cuma 16:49 SİYASET

MHP Samsun Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, ziyaret ettiği memleketi Havza ilçesinde taşeron işçilere kadro verilmesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 


MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili  Erhan Usta, taşeron işçilere kadro verilmesine ilişkin, yaptığı açıklamada "Yapılan işlem doğrudur. Bütün siyasi partilerin aslında vadettiği bir şey tahakkuk ettirilmiştir ancak eksiklikler vardır. Bu eksiklikleri açıldığında Meclis gündemine taşıyarak düzeltmeye çalışacağız." dedi.

Erhan Usta, memleketi Samsun'un Havza ilçesinde ziyaretlerde bulundu, vatandaşlarla sohbet etti ve taleplerini dinledi.

Havza ilçesine yaptığı ziyarette gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erhan Usta, taşeron işçilere kadro verilmesiyle ilgili düzenlemeyi geçmişte kendilerinin de defalarca gündeme getirdiklerini söyledi.Hükümetin KHK ile bu konuda düzenleme yaptığını hatırlatan Usta, uygulamada ise eksiklikler bulunduğuna dikkati çekti.

Eksikliklerin giderilmesi gerektiğini anlatan Usta, şunları kaydetti:

"Samsun bölgesinde yaptığımız ziyaretlerde gördük ki özellikle KİT'lerde çalışan taşeronlar ile ilgili problemler var. Yine uygulamadan kaynaklanan, örneğin SASKİ'de, bu Türkiye'nin başka yerlerinde de olabilir, bazı ihalelerin birleştirilerek yapılmasından kaynaklı bir sıkıntı var. Aslında normal taşeron işçisi olmasına rağmen kapsama girmeyen durumlar var. Mevsimlik işçiler ile ilgili problemleri de Meclis açıldığında tekrar Türkiye'nin gündemine getireceğiz. Yapılan işlem doğrudur. Bütün siyasi partilerin aslında vadettiği bir şey tahakkuk ettirilmiştir ancak eksiklikler vardır. Bu eksiklikleri açıldığında Meclis gündemine taşıyarak düzeltmeye çalışacağız."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor'da 5 futbolcu gitti! Engin İpekoğlu'da ayrılık sinyali verdi

Samsunspor'da 5 futbolcu gitti! Engin İpekoğlu'da ayrılık sinyali verdi