26 Haziran 2019 Çarşamba

ERHAN USTA UYARDI! SİSTEMİ DEĞİŞTİRDİK AMA ESKİ ALIŞKANLIKLAR DEVAM ETMESİN

Erhan Usta uyardı! Sistemi değiştirdik ama eski alışkanlıklar devam etmesin

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Havza ve Kavak ilçelerine yaptığı ziyarette 24 Haziran seçimleri ile sistemin değiştiğini belirterek, "Sistemi değiştirdik deyip eski alışkanlıklar ile eski şekilde, eski kurumlar ile hareket edilmesi durumunda ülkeye yazık olur." dedi.

30 Haziran 2018 Cumartesi 20:34 SİYASET

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, 24 Haziran seçimlerinin ardından Havza ve Kavak ilçelerini ziyaret ederek Cumhur İttifakına ve partilerine verilen destek nedeni ile vatandaş ve esnaflara teşekkür etti.


ERHAN USTA'DAN ESKİ ALIŞKANLIK UYARISI
MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, 24 Haziran seçimleri sonrası Samsun'un Havza ve Kavak ilçelerine yaptığı ziyarette, partililer ve vatandaşlar ile bir araya geldi. Erhan Usta, Havza ve Kavak ilçelerinde yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin bütün kurum ve kuralları ile ülkemize yerleşmesi için çaba sarf edilmesi gerektiğini söyleyerek uyarıda bulundu. Erhan Usta, yaptığı uyarıda, "Yani sistemi değiştirdik deyip eski alışkanlıklar ile eski şekilde, eski kurumlar ile hareket edilmesi durumunda ülkeye yazık olur." dedi.

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, Samsun'un Havza ilçesinde partililer ile bir kafe de bir araya geldi.

Havza ilçesinde Cumhur İttifakı'nın ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden seçilmesini sağlama ve MHP'yi Mecliste dengeleme fonksiyonunu üstlenecek kilit parti haline getirme amaçlarına ulaştıklarını anlatan Erhan Usta, genel olarak seçim sonuçlarından memnun olduklarını söyledi.Seçim döneminde Cumhur İttifakı'nın seçimlerden sonra devam edeceğini söylediklerini anımsatan Erhan Usta, şöyle devam etti:

"Meclis başkanlığı seçiminde Adalet ve Kalkınma Partisi adayını desteklememizi bu çerçevede değerlendirmek lazım çünkü ülkemizin birliğe, beraberliğe ihtiyacı var. İttifak ruhunun önümüzdeki süreç içinde yerleşmesi lazım. Mecliste yapılacak reformlar konusunda ittifak ruhu içerisinde devam edeceğiz çünkü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin bütün kurum ve kuralları ile ülkemize yerleşmesi için çaba sarf edilmesi lazım. Yani 'sistemi değiştirdik' deyip eski alışkanlıklar ile eski şekilde, eski kurumlar ile hareket edilmesi durumunda ülkeye yazık olur. Yeni sistemin ülkemize gerekli faydayı sağlaması lazım."

Erhan Usta, ülke ekonomisinin yapısal sorunları olduğunu dile getirerek, "Bu sorunların aşılması için işin üç ayağı var. Merkezi Bankası boyutu var. Hükümetin alacağı kararlar var. Özellikle maliye politikası boyutu var. Bir de Meclisin yapacağı reformlar var. Biz Meclisin yapacağı reformlar konusunda her türlü katkıyı vermeye hazır olduğumuzu ifade ettik. Bu yaz sezonunda reform paketleri üzerinde çalışmak ve Meclis açılır açılmaz hiç beklemeksizin bunları çıkartmak gerekir. Hükümetin de maliye politikasını Merkez Bankasının para politikasına uygun şekilde  sürdürmesinde fayda var." değerlendirmesinde bulundu.MHP KAVAK İLÇE BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ
MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, partisinin Kavak ilçe başkanlığını ziyaret etti.

Erhan Usta, MHP Kavak İlçe Teşkilatında 24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi'ndeki desteklerinden dolayı teşekkür etti. 

Cumhur İttifakı olarak seçimlerdeki amaçlarına ulaştıklarını belirten Usta, "Milliyetçi Hareket Partisi olarak memleketin, milletin bekasını ön planda tutuyoruz. 15 Temmuz olayı geçirdik. Vatan hainleri tarafından sinsice yapılan bu darbe girişimi, bir araya gelen vatansever vatandaşlarımızın müdahalesi ile bastırıldı. Burada da gördüğümüz gibi Türkiyemizin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Birlik beraberlik ruhunun ülkemizde eksilmemesi gerekiyordu." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunsporlu taraftarlar 'Mücadele' parolası ile yürüyüş yaptı

Samsunsporlu taraftarlar 'Mücadele' parolası ile yürüyüş yaptı