31 Temmuz 2021 Cumartesi

ERHAN USTA VEZİRKÖPRÜ'DE KENEVİR HASAT MAKİNESİ YOK DEDİ BAKAN HASAT MAKİNESİ SÖZÜ VERDİ

Erhan Usta Vezirköprü'de kenevir hasat makinesi yok dedi Bakan hasat makinesi sözü verdi

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, Vezirköprü ilçesinde Kenevir Hasat Makinesi olmadığını söyledi, Tarım Bakanı Pakdemirli Samsun'a bir hasat makinesi tahsis etme sözü verdi.

06 Kasım 2020 Cuma 13:06 SİYASET

İYİ Parti Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Plan Bütçe Komisyonu Üyesi ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Vezirköprü ilçesinde Kenevir Hasat Makinesi olmadığını üreticilerin bu nedenle elle hasat yapmak zorunda olduklarını gündeme getirdi.


Plan Bütçe Komisyonunda konuşan Erhan Usta, Vezirköprü ilçesinde üreticilerin hasat makinesi olmaması nedeni ile elle hasat yaptıklarını belirterek, komisyon toplantısında bulunan Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'den sorunun çözümünü istedi.

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, Plan Bütçe Komisyonunda yaptığı konuşmada "Vezirköprü'de neden hasat makinesi yok? Devlet niye bunu alıp da vermiyor? Vezirköprü'de hasat makinesi olmadığı için üreticiler elle hasat yapıyor" dedi.

Plan Bütçe Komisyonu üyesi Erhan Usta, konuşmasında "Sayın Bakanım, Türkiye'de kenevirle ilgili hasat makinesi yok biliyor musunuz? Vezirköprü'de bir tane hasat makinesi yok. Elle hasat etmek, tohumunu elle ayıklamak o kadar zor ki, insan cayıyor" diye konuştu. 

Bunun üzerine Bakan Pakdemirli, "Erhan Bey’in bir talebi vardı hasat makinesiyle ilgili, TAGEM’in de bir çalışması var, bir tane Samsun’a tahsis edebiliriz" diyerek Samsun'un Vezirköprü ilçesi için, bir hasat makinesi sözünü verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun 19 Mayıs Stadının kolonlarında hile yapıldığı iddialarına açıklama yapıldı

Samsun 19 Mayıs Stadının kolonlarında hile yapıldığı iddialarına açıklama yapıldı