04 Aralık 2021 Cumartesi

ERHAN USTA'DAN BABACAN'IN PARTİSİNE GEÇİP GEÇMEYECEĞİ İLE İLGİLİ SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Erhan Usta'dan Babacan'ın partisine geçip geçmeyeceği ile ilgili son dakika açıklaması

Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, Ali Babacan'ın kurduğu partiye geçecek mi? Erhan Usta'dan Ali Babacan'ın partisine geçip geçmeyeceği ile ilgili son dakika açıklaması..

09 Mart 2020 Pazartesi 15:01 SİYASET

Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, Ali Babacan'ın kurduğu partiye geçip geçmeyeceğine ilişkin açıklamalarda bulundu.


Erhan Usta, yaptığı açıklamada Ali Babacan'ın kurduğu partide kendisine kurucular kurulunda yer alması için teklif yaptığını belirterek,  "Ancak, özellikle Samsun’da yaptığımız kapsamlı değerlendirme ve istişareler sonucunda, Parti Programındaki bir kısım görüş ayrılıklarımızdan dolayı bu teklifi kabul edemeyeceğimi ifade ettim. Sayın Babacan ve ekibine gönülden başarılar diliyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" dedi.

Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, Ali Babacan'ın kurduğu parti ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Türkiye’nin ekonomik, sosyal ve siyasi sorunları her geçen gün büyümektedir. Mevcut iktidar bu sorunlara çözüm üretememekte hatta sorunları ağırlaştırmaktadır. İktidarın elindeki medya gücünü ve devlet imkanlarını acımasızca kullanması, bu süreci olumsuz yönde beslemektedir. Ülkeyi içinde bulunduğu çıkmazdan kurtaracak olan şüphesiz ki yine siyaset kurumudur. Bu anlamda ülkenin sorunlarını çözme, demokratikleşme ve siyasi zenginliğin artması adına yeni siyasi oluşumları kıymetli buluyorum. Önemli bir kısmı üst düzey yöneticilikle geçen 26 yıllık bürokrasi ve 5 yıllık siyasi hayatımda hep devletimizin ve milletimizin refahı için çalıştım. Bedeli ne olursa olsun ilkelerimden taviz vermedim. Milletimizin de bu tutumumu taktir ettiğini memnuniyetle müşahede ettim. Bir süredir medyada Sayın Ali Babacan ve arkadaşlarının kuracağı siyasi partide yer alacağıma dair haberler çıkmaktadır. Sayın Babacan’dan, partinin kurucuları arasında yer alma teklifi aldım. Bu konuda kendilerine teşekkür ederim. Ancak, özellikle Samsun’da yaptığımız kapsamlı değerlendirme ve istişareler sonucunda, Parti Programındaki bir kısım görüş ayrılıklarımızdan dolayı bu teklifi kabul edemeyeceğimi ifade ettim. Sayın Babacan ve ekibine gönülden başarılar diliyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ali Babacan'ın kurduğu Deva Partisinde Samsun'dan hiç bir isim yer almadı

Ali Babacan'ın kurduğu Deva Partisinde Samsun'dan hiç bir isim yer almadı