29 Kasım 2021 Pazartesi

ERHAN USTA'DAN HAYATİ TEKİN'E YANIT! O ZAMAN NEDEN ADAY OLDUN

Erhan Usta'dan Hayati Tekin'e yanıt! O zaman neden aday oldun

Samsun Bağımsız milletvekili Erhan Usta, 31 Mart seçimlerinde kendisi gibi büyükşehir belediye başkan adayı olan Hayati Tekin'in "Bugün seçim olsa Erhan Usta'ya verirdim" açıklamasına "O zaman neden aday oldun" yanıtını verdi.

01 Şubat 2020 Cumartesi 13:40 SİYASET

Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, 31 Mart seçimlerinde İYi Parti'nin Büyükşehir adayı olan Hayati Tekin'in "Bugün seçim olsa Erhan Usta'ya verirdim" sözlerinin bir itiraf olduğunu açıkladı.


Erhan Usta ile Hayati Tekin arasında 31 Mart yerel seçim sürecinde karşılıklı suçlamalar gündeme gelmiş, iki isim de birbirini AK Parti adayı olan Mustafa Demir'e çalışmakla ve oyları bölmekle suçlamıştı.

31 Mart seçimlerinde AK Parti'nin Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir seçimi kazanırken, İYİ Parti'nin adayı olan Hayati Tekin'den seçimlerin üzerinden geçen 10 ayın sonunda ilginç bir açıklama geldi. Hayati Tekin yaptığı açıklamada, "Bugün seçim olsa Erhan Usta'ya verirdim" dedi.

Erhan Usta ise Hayati Tekin'in bu sözlerinin bir itiraf olduğunu belirterek, yayınladığı bir video ile Hayati Tekin'e "O zaman neden aday oldun" diye sordu. Erhan Usta, yayınladığı videoda Hayati Tekin'e "Madem AKP ve MHP'lilerin CHP-İYİ Parti İttifakına oy vermeyeceğini biliyordun. Neden Usta'dan sonra adaylığını açıkladın. Madem bugün seçim olsa Erhan Usta'ya oy verirdin, neden aday oldun. İkili yarışta Usta'nın tercih edileceğini sen de biliyordun. Sana oy veren seçmen de aynen senin  gibi düşünüyor ve Usta'ya destek veriyordu. Ta ki sen aday olup oyları bölene kadar. Hayati itirafların için teşekkürler Hayati Tekin" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a tersane yapacağız demedik! Kim dedi öyle ise

Samsun'a tersane yapacağız demedik! Kim dedi öyle ise