24 Nisan 2019 Çarşamba

ERHAN USTA'DAN MAHKUMLARA AF VE ALAATTİN ÇAKICI AÇIKLAMASI

Erhan Usta'dan mahkumlara af ve Alaattin Çakıcı açıklaması

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, mahkumlara af, Alaattin Çakıcı, emeklilikte yaşa takılanlar ve kaset kumpası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

24 Mayıs 2018 Perşembe 16:35 SİYASET

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, MHP Samsun Milletvekili adaylarının tanıtım toplantısında mahkumlara af, emeklilikte yaşa takılanlar, Alaattin Çakıcı ve Kaset Kumpası ile ilgili basın mensuplarının kendisine yönelttiği soruları cevaplandırdı.


Milliyetçi Harekat Partisi Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, 24 Haziran seçimleri için geldiği Samsun'da partisinin düzenlediği iftar yemeğine katıldı. MHP Samsun İl Başkanlığı tarafından Sevgi Cafe’de düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Erhan Usta, mahkumlara af getirilmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunurken, Alaattin Çakıcı, Kaset Kumpası ve emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili görüşlerini paylaştı.

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, 7 bin hizmet süresini doldurmuş ancak yaşı bekleyen yaklaşık 150 kişinin olduğunu belirterek, “7 bin hizmet süresini doldurmuş ancak yaşı gelmediği için emekli olamayan şuanda zannediyorum 150 bin kişi kesin vardır. Bu konunun biz adil çözümünün MHP olarak bu arkadaşlara emeklilik hakkının verilmesinden yana olduğunu düşünüyoruz. Açıklayacağımız seçim beyannamesinde de bununla ilişkin bir kanun düzenleme yapılması konusunda TBMM’de faaliyette bulunacağımızı ifade ettik” dedi.MAHKUMLARA AF ER YA DA GEÇ..

Hükümetin eninde sonunda af konusuyla ilgili olumlu bir yaklaşım içerisinde olacağını ifade eden Usta, “Af konusu önemli bir konu, bu genel bir af değil. Genel başkanımız konuyu ifade ederken, bundan özellikle terör suçlularının, kadına, çocuğa karşı şiddet ve cinsel istismarda bulunanların bu tür belli suçları dışarı tutarak gerçekten kader mahkumu diyebileceğimiz ve şuanda cezaevlerinde çok zor şartlarda cezasını çeken insanlara onların yüzünü güldürecek bir fırsat tanınması, bir fırsat getirilmesi konusunu gündeme getirdi. Burada genel başkanımızın ifade ettiği diğer bir husus da önümüzdeki dönemde seçim ortamı içerisinde hapishanelerden kaynaklı bir ülkede bir karışıklık çıkartma yönünde bir riskle karşı karşıya olduğumuzdan bu ifade edildi. Dolayısıyla ben eninde sonunda, bugün olmasa da yarın, belki seçimden sonra bu konuyla ilgili hükümetin olumlu bir yaklaşım içerisinde olacağını ve bu işin olumlu bir şekilde sonuçlanacağını düşünüyorum. Çünkü Devlet Bahçeli bir konuyu 3 defa dile getirdiyse onun üzerinde iyi düşünmek lazım. İllaki bir şey başımıza gelmeden tedbir almak için gelmesi gerekmez. Bu tedbirlerin zamanında almanın faydalı olacağını düşünüyorum” diye konuştu.ALAATTİN ÇAKICI ÜLKÜCÜ OLARAK BİLİNİR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Alaattin Çakıcı’yı hastanede ziyaret etmesini değerlendiren Usta, “Alaattin Çakıcı son zamanlarda başka şekilde anılmış olsa da özellikle 1980 öncesinde Asala terör örgütüyle büyük mücadele etmiş, fedakarlıklar göstermiştir. Ülkücü olarak bilinen bir kişidir. Dolayısıyla genel başkanımızın onu hastanede ziyaret etmesi de bu anlamda son derece anlamlıdır. Bu ülkeye hizmet eden insanların kolayca elimizin kenarı ile itmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

MHP’ye kaset kumpası yapan emniyet müdürünün tutuklandığını belirten Usta, “Bu dönemde MHP’ye yapılan kumpas, hem 15 Temmuz öncesinde MHP’yi karıştırmaya ve ele geçirilmeye yönelik yapılan hareketler, olağanüstü kurultay çalışmaları hem de 15 Temmuz birbirleriyle alakalı 3 esas konudur. Bunların 3’ünü birbirleriyle bağımsız düşünmemek lazım. Hepsinin geldiği nokta 15 Temmuz’dur”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP'nin Samsun birinci sıra adayı Kemal Zeybek'e Bülent Tezcan torpil mi yaptı

CHP'nin Samsun birinci sıra adayı Kemal Zeybek'e Bülent Tezcan torpil mi yaptı