22 Ocak 2019 Salı

ERHAN USTA'DAN ŞOK SÖZLER: SAMSUN'UN CANİK İLÇESİNDE UYUŞTURUCU ÇETELERİ VAR

Erhan Usta'dan şok sözler: Samsun'un Canik ilçesinde uyuşturucu çeteleri var

MHP Samsun Milletvekili ve Grup Başkanvekili Erhan Usta, mecliste yaptığı konuşmada, Samsun'un Canik ilçesinde uyuşturucu çetelerinin olduğunu, ellerinde pompalı tüfek bulunan şahısların ise sokaklarda gezdiğini söyledi.

23 Şubat 2018 Cuma 18:35 SİYASET

Milletçi Hareket Partisi(MHP) Samsun Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, uyuşturucu satışının arttığını gündeme getirerek, Samsun'un Canik ilçesinde uyuşturucu çetelerinin olduğunu söyledi.


Samsun Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada artan uyuşturucu kullanımına ve satışına değindi. Konuşmasında Samsun'un Canik ilçesini örnek veren Erhan Usta, "Uyuşturucu konusu Canik ilçemizde daha da büyük bir sorun haline gelmeye başladı. Sokaklarda satıcılar var, apaçık bir şekilde. Hatta silahlı kavgalar var. Pompalı tüfeklerle sokaklarda gezildiği ifade ediliyor" dedi.

Uyuşturucu tehlikesinin ülkemiz açısından önemine vurgu yapan MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, yaptığı konuşmada şunları dile getirdi.
 “Özellikle Samsun'da da uyuşturucuyla ilgili ciddi sorunların olduğunu burada ifade etmek isterim. Emniyet güçlerimiz mücadele ediyorlar. Ancak bu mücadeleler maalesef yetersiz kalıyor. Bunun kaynağına inilmesi lazım. Özellikle Canik ilçemizde daha da büyük bir sorun haline gelmeye başladı bu uyuşturucu konusu. Sokaklarda satıcılar var, apaçık bir şekilde kullanıcılar var hatta silahlı kavgalar var, pompalı tüfeklerle sokaklarda gezildiği ifade ediliyor. Hele akşam vakitlerinde ana caddelerde dahi gezilemediğini bize oradaki arkadaşlarımız ifade ediyor. Hem asayiş açısından hem de bu temel sınır güvenliğinden başlayarak buna ilişkin tedbirler mutlaka alınmalıdır. Örneğin Canik'te ifade edilen kentsel dönüşüm nedeniyle bazı mahallelerin boşaltıldığı ve buralarda da uyuşturucu çetelerinin örgütlendiği, oralarda barındığı söyleniliyor. Buralarda da belediyeler kendi arasındaki sorunları da hallederek büyükşehirle ilçe belediyeleri kentsel dönüşüme açılması gereken alanların bir an evvel üzerine gidilmesi lazım; buralarda yuvalanmaların da önüne geçmemiz gerekiyor. Uyuşturucu konusu Türkiye'nin ve Samsun'umuzun önemli bir sorunudur."
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Mehmet TEKTAŞ

24 Şubat 2018 Cumartesi 09:39

Eee Türkiye'nin göz bebeği diyor bld. Bşk. Olsun okadar ayrıcalık,Canik ilçe emniyet müdürlüğü İLKADIM ilçesinde vah Canik e.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Fuat Keyman Samsun OMÜ'de 15 Temmuz ve FETÖ Çalıştayında konuştu

Fuat Keyman Samsun OMÜ'de 15 Temmuz ve FETÖ Çalıştayında konuştu