26 Mayıs 2019 Pazar

ERHAN USTA'DAN YERLİ OTOMOBİL SAMSUN'DA ÜRETİLSİN ÇAĞRISI

Erhan Usta'dan yerli otomobil Samsun'da üretilsin çağrısı

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Grup Başkan vekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, yerli otomobil fabrikasının Samsun’da kurulması çağrısında bulundu.

13 Aralık 2017 Çarşamba 12:56 SİYASET

MHP Grup Başkan vekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, yerli otomobilin Samsun'da üretilmesi ile ilgili yaptığı çağrıda "Samsun yerli otomobilin üretilmesi için de ilk adımı hak ediyor" dedi.


Samsun sanayisinin potansiyelini açığa hala çıkarmadığını söyleyen Erhan Usta, yerli otomobil ile ilgili yaptığı açıklamada "Havayolu, karayolu, demir yolu ve deniz yolu ulaşımlarına sahip Samsun, sanayide bugüne kadar beklenen sıçramayı gerçekleştirememiştir. Nitekim daha önceden verdiğimiz bir önergede, Samsun ilinde de medikal, biyomedikal ve tıbbi cihaz ileri teknolojik endüstri bölgesinin kurulmasına ilişkin bir girişimimiz olmuştu. Önerge, Türkiye'de bir ilk olacaktı. Samsun’da tematik ve bir konuya odaklanmış bir endüstri bölgesinin kurulmasını amaçlıyorduk. Fakat bilindiği üzere aralarında Samsun Milletvekillerinin de olduğu AKP’li vekiller önergemizi reddetmişti. Biz yine de Samsun ve Ülkemiz menfaatine olan her konuda elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyeceğiz. Gerek işin siyasi ayağında, gerekse yerelde elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.

ERHAN USTA’DAN MİLLİ OTOMOBİL ÇAĞRISI 

Şehrimiz yerli otomobil üretimi için hem alan, hem eleman, hem de coğrafi konum olarak oldukça elverişlidir diye belirten Usta, “Çağrımdır, gelin Samsun’a bu değeri kazandıralım, Kurtuluş mücadelesinin başladığı Samsunumuz yerli otomobilin üretilmesi için de ilk adımı hak ediyor” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Gazi Devlet Hastanesinde 11'inci kattan aşağıya düşen adam öldü

Samsun Gazi Devlet Hastanesinde 11'inci kattan aşağıya düşen adam öldü