24 Haziran 2019 Pazartesi

ERHAN USTA'YA VATANDAŞ SORUYOR! SAMSUN BÜYÜKŞEHİR ADAYI OLACAK MISIN

Erhan Usta'ya vatandaş soruyor! Samsun Büyükşehir adayı olacak mısın

MHP Grup Başkanvekilliği görevinden geçtiğimiz hafta alınan Samsun Milletvekili Erhan Usta, memleketi Havza ilçesinde vatandaşların Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olup olmayacağı ile ilgili soruları ile karşılaştı.

05 Kasım 2018 Pazartesi 14:19 SİYASET

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, Grup Başkanvekili görevinden alınmasının ardından geldiği memleketi Havza ilçesinde vatandaşların büyük ilgisi ile karşılaştı.


MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, Havza ilçesinde vatandaş ve esnafları ziyaret edip çeltik fiyatlarındaki düşüşe dikkati çekerek, Toprak Mahsulleri Ofisi ve yerine göre tarım kredi kooperatiflerinin alıcı olarak piyasaya müdahale etmesi gerektiğini savundu. Havza ilçesinde vatandaşların kendisine yerel seçimde Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olup olmayacağı yönünde sorularına da muhatap olan Erhan Usta, çeltik fiyatlarına ilişkin açıklama yaptı. MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, Samsun'un önemli tarım ürünlerinden birinin çeltik olduğunu belirtti.

Çeltikte fiyat bakımında önemli sıkıntı yaşandığını dile getiren Erhan Usta, şunları kaydetti: 

"Toprak Mahsulleri Ofisi ve tarım kredi kooperatifleri alıcı olarak piyasaya girmediği için 3,50 liradan başlayan çeltiğin alım fiyatları 2,20 liraya kadar düştü. Toprak Mahsulleri Ofisi ve yerine göre tarım kredi kooperatiflerinin alıcı olarak piyasaya girmesi lazım. Çeltik fiyatı bu kadar düşmüşken markete gidiyorsunuz pirinç fiyatlarında çok büyük bir fiyat artışı olduğunu görüyorsunuz. Çiftçinin mağduriyetinin önlenmesi açısından buradan hükümete bir çağrıda bulunmak istiyorum." 

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, benzer sıkıntının daha önce fındıkta yaşandığını ve mecliste verdikleri önergeyle kamuoyunun dikkatini bu konuya çektiklerini hatırlatarak, şunları ifade etti: 

"Gecikmeli de  olsa geçen yıla göre iki ay gecikmeli de olsa en azından TMO'nun piyasaya gireceği söylendi ve fiyat çok tatminkar olmasa da 14 lira fiyat verilerek kısmen mağduriyetin önüne geçilmiş oldu. Şimdi benzer bir şeyi hemen burada da bekliyoruz.  Çeltik üreticisi zor durumda, sıkıntılı durumda. Bu büyük ihtimal, Samsun'a has değil. Samsun dışındaki üreticilerin de benzer  durumda olduğunu düşünüyorum. Bakanlığın bir an evvel devreye girerek üreticinin bu mağduriyetini gidermesini Milliyetçi Hareket Partisi olarak bekliyoruz." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediye Başkan aday adayı Musa Arslan: İlkadım için ilkadım'ı attık

İlkadım Belediye Başkan aday adayı Musa Arslan: İlkadım için ilkadım'ı attık