18 Ocak 2021 Pazartesi

ERSAN AKSU'DAN İLKADIM BELEDİYESİNDE ÇÖP HİZMETLERİNE GÖREVLENDİRİLEN İŞÇİLERLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Ersan Aksu'dan İlkadım Belediyesinde çöp hizmetlerine görevlendirilen işçilerle ilgili açıklama

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, İlkadım Belediyesinde çıkartıldığı iddia edilen ve çöp hizmetlerine görevlendirildikleri gündeme gelen işçilerle ilgili açıklama yaptı.

04 Mayıs 2019 Cumartesi 14:32 SİYASET

Adalet ve Kalkınma Partisi( AK Parti) Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, seçim sonuçları ile ilgili düzenlediği değerlendirme toplantısında, İlkadım Belediyesinde işten çıkartıldığı iddia edilen ve bazı işçilerin temizlik hizmetlerine görevlendirildiği yönünde gündeme gelen haberlerle ilgili açıklama yaptı.


AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu, İlkadım Belediyesinde işçilerin çıkartıldığı ve bazı işçilerin temizlik hizmetlerinde görevlendirildiği yönündeki konulara sessiz kaldıkları ile ilgili iddialarada cevap verdiği açıklamasında şunları dile getirdi.
"İlkadım'da bize sayı olarak şu kadar işçi işten çıkartıldı tarzında net bir tablo yok. Bize intikal eden bir şey yok. Bazı işçilerin temizlik hizmetlerine yönlendirilmesi ile ilgili bizede intikal eden konular var. Bu hukuk zemininin de de kabul görecek bir uygulama değil. İşçinin statüsüne göre istihdam edilmesi doğrudur. Bununla ilgili il başkanı ve ilçe başkanı sessiz kalması söz konusu değil. Meclis üyesi arkadaşımız bu konuyu meclis toplantısında gündeme getirdi. Çalışma barışının belediyede ki huzuru bozan bir uygulama olacağı dile getirildi. Önümüzdeki süreçtede bir baskı bir mobing söz konusu olursa, bunu biz elbetteki biz tavrımızı ortaya koyarız. "

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

ahmet 5561

15 Mayıs 2019 Çarşamba 11:00

senin tok'un yaparken nerdeydin il yönetimindeydin niye sesini çıkarmadın sesinimi kıstılar şimdi ne olduda sesin çıkıyor etme bulma dünyası burası

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu'dan Necattin Demirtaş'a 'Cadı avına gerek yok' yanıtı

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu'dan Necattin Demirtaş'a 'Cadı avına gerek yok' yanıtı