16 Haziran 2019 Pazar

EYÜP GÜLER AÇIKLADI: SAMSUN HALKI İSTERSE İYİ PARTİ'DEN BÜYÜKŞEHİR ADAYI OLURUM

Eyüp Güler açıkladı: Samsun halkı isterse İYİ Parti'den Büyükşehir adayı olurum

İYİ Parti'den Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı için ismi geçen Eyüp Güler, "Samsun halkı isterse çekinmeden aday olurum" dedi.

18 Aralık 2018 Salı 19:10 SİYASET

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı ile ilgili ismi İYİ Parti'den geçen Samsun Esnaf Odaları Birliği Başkanı Eyüp Güler, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu'nu ziyaret etti.


Samsun Esnaf Odaları Birliği Başkanı Eyüp Güler'in ismi 31 Mart yerel seçimleri öncesi İYi Parti'den Samsun Büyükşehir adayı olarak gündeme geldi. Eyüp Güler, bugün akşam saatlerinde İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu'nu parti binasında ziyaret etti. 

Eyüp Güler, İYi Parti Samsun İl Başkanlığında yaptığı açıklamada, Samsun Esnaf Odaları Birliği Başkanı olduğunu bu nedenle adaylıkla ilgili esnafların kendisine olumlu mesaj vermesi halinde aday olabileceğini belirterek, "Büyükşehir adaylığı önemli bir görev ve sorumluluk. Bu noktada bizden esnaflarımız ve Samsun halkımız aday olmamızı isterlerse çekinmeden olurum. Buna ben tek başıma değil esnaflarımız ve Samsun halkı ile birlikte karar vereceğiz. Samsun halkına faydalı olabileceksek ne mutlu. Ben değil biz istemeliyiz. Samsun halkı istemeli. Samsunda yaşayan halka, Samsunspor taraftarlarına, işçimize, memurumuza faydalı olmak, iyi insanlarla Samsun'u yönetme amacımıza ulaşabilirsek ne mutlu bize " dedi.



İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu'da ismi Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığına geçen Eyüp Güler'in partilerini ziyaret etmesinden mutlu olduklarını belirterek şunları dile getirdi.

"Eyüp Güler önemli bir sivil toplum örgütünün başında bulunuyor. Bu konumlarda bulunan insanların hem Samsun'a hemde siyasete katkıları bizim için önemlidir. Bu anlamda istişarelerimiz oldu. İlerleyen zamanlarda biz elbette Eyüp Güler başkanımızı ve diğer adı geçen adaylarımızı veya Samsun'da bir marka haline gelmiş isimlerin partimize teveccüh göstermeleri bizi mutlu eder."
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SAMKON üyesi Mete Koca ve Metin Şenel mütevelli heyete seçildi

SAMKON üyesi Mete Koca ve Metin Şenel mütevelli heyete seçildi