17 Eylül 2021 Cuma

FUAT KÖKTAŞ: ARTIK HASTA ADAM YOK! İHA'SINI SİHA'SINI YAPAN BİR TÜRKİYE VAR

Fuat Köktaş: Artık hasta adam yok! İHA'sını SİHA'sını yapan bir Türkiye var

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Türkiye için bir dönem 'Hasta Adam' denildiğini hatırlatarak, "Şimdi İHA'sını, SİHA'sını, atak helikopterini ve her türlü savunma silahlarını yapan bir Türkiye var" dedi.

14 Eylül 2020 Pazartesi 13:06 SİYASET

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, AK Parti Kavak İlçe kongresinde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin AK Parti iktidarında her türlü oyunlara rağmen büyüdüğünü ve geliştiğini söyledi.


Türkiye için geçmişte 'Hasta Adam' yakıştırmalarının yapıldığını bu yakıştırmaların AK Parti iktidarları ile son bulduğunu kaydeden Fuat Köktaş,  "Bakın geçmişte hasta adam Türkiye'ydi, kafasına vurulup elindekinin alındığı bir ülkeydi. Bugün ise dünya liginde oynayan, devler liginde mücadele eden bir Türkiye var. Eskiden masa da alınan kararlara seyirci kalan bir Türkiye vardı, bugün masa da olmazsa olmaz, kararlara evet demezse bu kararlar hayata geçmez denilen bir Türkiye var" dedi.

AK Parti Kavak İlçe Kongresinde bir konuşma yapan Milletvekili Fuat Köktaş, Türkiye'nin savunma sanayisinde de kendi silahlarını üreten bir ülke konumuna geldiğine dikkati çekerek,  "Yine geçmişte terörle mücadele de insansız hava araçları vardı.  Sadece bunların bir tanesinin modernizasyonları için İsrail'e 7 milyon dolar para ödenen bir ülke vardı. Bugün ise kendi İHA, SİHA, Atak Helikopterini ve her türlü savunma silahlarını yapan bir ülke durumuna geldik. Bunlar kiminle yapıldı, milletimizle birlikte yapıldı. Bunlar üzerimizde oynanan ekonomik  oyunlara rağmen yapıldı. Milletimizin güçlü desteği, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın engin feraseti, milli ve yerli düşünen kadrolarla yapıldı." diye konuştu."Türkiye için hasta adam diyorlardı. Şimdi İHA'sını SİHA'sını  savaş helikopterini yapan bir Türkiye var" diyen Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Kavak İlçe Kongresinde şunları dile getirdi.
"Bu pandemi döneminde bütün dünyayı izlediniz. Hani yurt dışından gelenler anlatırdı ya, siz orada hasta olun özel helikopterler, uçaklar gelir sizi alır özel odalar falan dinlerdik hep bunları. Ne oldu şimdi o Avrupa ülkelerine hastane koridorlarını koğuş yaptılar. Peki Türkiye Cumhuriyeti Devleti ne yaptı. 12 günde pandemi hastanesi kurdu. Vatandaşını özel uçaklarla bulunduğu yerden alıp Türkiye ye getirdi ve tedavisini yaptı. Nereden nereye. Türkiye artık eski Türkiye değil. Biz kimin ne dediğine bakmadan yolumuza hedeflerimize bakacağız. Kara vatanda da, mavi vatanda da olacak hakkımız olanı alacağız. Ülkemizi hedeflerine ulaştırmak için bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Erhan Usta'yı karşılarken az kalsın benzin istasyonunu havaya uçuracaklardı

Samsun'da Erhan Usta'yı karşılarken az kalsın benzin istasyonunu havaya uçuracaklardı