15 Haziran 2019 Cumartesi

FUAT KÖKTAŞ: KUDÜS MÜSLÜMANLARIN GÖZBEBEĞİDİR

Fuat Köktaş: Kudüs Müslümanların gözbebeğidir

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Kudüs'ün Müslümanların göz bebeği olduğunu söyleyerek, AK Parti milletvekilleri ile birlikte ABD Büyükelçiliği önünde Trump'ın aldığı Kudüs kararını kınadıklarını açıkladı.

07 Aralık 2017 Perşembe 18:54 SİYASET
AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, ABD Başkanı Trump’un Kudüs kararına sert tepki gösterdi. Milletvekili Köktaş, "ABD yönetimi tarafından Kudüs'ün İsrail'in Başkenti olarak tanınmasına yönelik sorumsuzca ve vicdanları yaralayan kararını kınıyor ve reddediyoruz. " dedi.

ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması, Ankara'da ABD Büyükelçiliği önünde protesto edildi. Aralarında bazı AK Parti milletvekillerinin de bulunduğu bir grup, ABD Büyükelçiliği önünde protestoda bulundu.

Filistin ve Kudüs lehine sloganlar atan grup arasında bulunan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma planına karşı mecliste bulunan tüm siyasi parti gruplarının hazırladığı ortak bildiriyle de tepki gösterildiğini ifade etti.

Milletvekili Köktaş ayrıca "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da ifade ettiği gibi, Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir, gözbebeğidir. ABD yönetimi tarafından Kudüs'ün İsrail'in Başkenti olarak tanınmasına yönelik sorumsuzca ve vicdanları yaralayan kararını kınıyor ve reddediyoruz. Bu karar yok hükmündedir. Bütün dünya, uluslararası hukuk ve Birleşmiş Milletler (BM) Kararlarını ihlal eden bu kararı kınamak için ABD Büyükelçiliği önünde tepkimizi ortaya koyduk." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Canik İlçe Belediyesi Meclisi Kudüs Bildirisi yayımladı

Samsun'da Canik İlçe Belediyesi Meclisi Kudüs Bildirisi yayımladı