24 Ağustos 2019 Cumartesi

FUAT KÖKTAŞ SAMSUN TRAFİĞİNİN FELÇ OLDUĞU O GÜN İLE İLGİLİ KONUŞTU

Fuat Köktaş Samsun trafiğinin felç olduğu o gün ile ilgili konuştu

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Pazar günü KPSS sınavı ve Falcon Fest Triatlon yarışları nedeniyle trafiğin felç olması ile ilgili flaş açıklamalar yaparak, "Polisler insiyatif alamadı. Yaşananlar tam bir faciaydı" dedi.

08 Ağustos 2018 Çarşamba 14:57 SİYASET

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, trafiğin felç olduğu gün ile ilgili yaptığı açıklamada, Samsun-Sinop yolunun Falcon Fest kapsamında bisiklet yarışları için tamamen trafiğe kapatılmasının büyük bir hata olduğunu söyledi.


AK Parti Milletvekili Köktaş, Pazar günü yaşanan trafik kaosu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Fuat Köktaş, yaptığı açıklamada "Uyarı ile tedbir aynı şey değil. Vatandaşın ulaşım hakkı gasp edilemez. Kabul edilemez bir durumdu" dedi

Hedef Halk Gazetesi’nden Zekeriya Fırat’ın haberinde Samsun'da geçtiğimiz Pazar Günü çevre illerle birlikte 15 bin öğretmen adayı yollarda perişan oldu, bazıları sınavı kaçırdığı belirtilerek AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş’ın açıklamalarına yer verildi.

Trafik kaosu ve koordinasyon eksikliği nedeniyle vatandaşlar da yollarda kaldı. Araçlar arızalandı, saatlerce açılmayan trafikte, ilgililerin çözüm üretememesi hayatı felç etti. AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş da yaşananları sert bir dille eleştirdi.

OMÜ'de KPSS-ÖABT sınavına girmek için Samsun-Sinop yolunu kullanmak isten sürücülerin 'Uluslararası bisiklet yarışları' nedeniyle tamamen kapatılmasının başta hata olduğunu ifade eden Milletvekili Fuat Köktaş, "Sonuçta  bütün yolu kaplamıyor bisikletçiler. Güvenlik şeridi oluşturulur gerekirse bir bir şerit daha trafiğe açılabilirdi. Polis arkadaşların inisiyatif almadıklarına bizzat kendim de şahit oldum. Bu konuda Emniyet tedbirini daha iyi almalıydı ve tecrübeli rütbeli polislerle koordinasyon daha iyi sağlanabilirdi. Büyükşehir Belediyesi de bu konuda önlemleri 'bu kötü senaryoyu düşünerek' tedbirli davranmalıydı" diye konuştu.

ALTERNATİF OLUŞTURULMADI VATANDAŞ EZİYET YAŞADI
Uzun araç kuyrukların oluştuğu yolda bazı adayların sınava yetişememesinden  sonra kendisine de bir çok vatandaştan şikayet geldiğini ifade eden AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "Falcon Fest' kapsamında düzenlenen Triatlon yarışmaları yani bisiklet yarışmalarının saati değiştirildi. Ancak sonrasında bir şerit daha açılabilirdi, yoğun olan bölgelerde karşılıklı olarak. 19 Mayıs bölgesine gidiş yoğundu, polis inisiyatif kullanmalıydı. Ben de Atakum'da aynı sorunu yaşadım. Bu tip organizasyonları yapabileceğimiz halde, vatandaşa eziyete dönmesi kabul edilemez. Sınava girecek öğrencilerin bu yoğunluğu da alternatif her şey düşünülerek halledilebilirdi. Biz siyasetçilerin ve yerel yöneticilerin görevi sorun çıkarmak değil, çözümleri oluşturmak. Sonuçta, öğleden sonra Vali beyle görüştüm. Bisiklet yarışına tek şerit verildi ve biraz da olsa trafik rahatladı" dedi.

BÜYÜKŞEHİR VE EMNİYET ÇÖZÜM ÜRETMELİYDİ
Sosyal medyada yaşanan tepkilerde vatandaşların  haklı olduğunu altını da çizen AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, şöyle devam etti: Sonuçta Pazar günü yaşanan öğrenciler açısından da, Pazar günlerini  sahilde geçirmek isteyen vatandaşlar için de tek kelimeyle faciadır ve kabul edilemez. Ancak bu kadar kaos olabilirdi ve onu yaşadı Samsun. İlgililerle bu  konu görüşüldü ve yine masaya yatırılacak. Büyükşehir Belediyesi'nin ve Emniyet Müdürlüğü'nün bu  konuda daha hassas olması ve alternatif tüm geçiş noktalarını ve sahil yolu  dahil tüm yönlendirmeleri düşünmesi gerekirdi."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

VATANDAŞ

09 Ağustos 2018 Perşembe 20:49

Allah icin bir gün cik mecliste bir kere samsunun sorunlarını taleplerini dile getir. konusabildine bizi inandır.VATANDAŞ

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da kural tanımayan 280 araç sürücüsüne 81 bin 622 TL para cezası uygulandı

Samsun'da kural tanımayan 280 araç sürücüsüne 81 bin 622 TL para cezası uygulandı