10 Mayıs 2021 Pazartesi

FUAT KÖKTAŞ'TAN DOĞALGAZ REZERVİ AÇIKLAMASI! MİLLİ ENERJİDE YENİ BİR ÇAĞ AÇILDI

Fuat Köktaş'tan doğalgaz rezervi açıklaması! Milli enerjide yeni bir çağ açıldı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Fatih Sondaj Gemisinin Karadeniz'de 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi bulması ile ilgili, "Milli enerjide yeni bir çağ açıldı" dedi.

22 Ağustos 2020 Cumartesi 18:21 SİYASET

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Türkiye'nin Karadeniz'de 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi bulunması ile ilgili açıklama yaptı.


AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Dolmabahçe Ofisinde ‘Millete Sesleniş’ konuşmasında, Türkiye'nin tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirildiğinin müjdesini verdiğini, bu keşfin ise milli enerji de yeni bir çağ açtığını ifade etti.

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen müjde hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

Milletvekili Köktaş, Karadeniz'de doğalgaz rezervi bulunması ile ilgili açıklamasında şunları dile getirdi.
"Ülkemiz için yeni bir döneme kapı aralayan bu tarihi günde 84 milyon ile müjdeli haberin mutluluğunu, haklı gururu yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde hızla yürüdüğümüz güçlü Türkiye yolunda bugün büyük bir adıma şahitlik ettik. Rabbimize hamdolsun zincirleri bir bir kırmaya devam ediyoruz.  Tarihimizden aldığımız ilhamla Türkiye'nin enerji tarihinde ve büyük kalkınma hamlesinde yeni bir çağ açıldı.  Karadeniz Tuna-1 kuyusunda Fatih Sondaj Gemimiz tarafından keşfedilen 320 milyar metreküp doğalgaz, milli enerji de ülkemiz için yeni bir başlangıcın vesilesi olacaktır. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Fatih sondaj gemimizin Karadeniz’de keşfettiği, ülkemize gelir getirecek doğalgaz rezervleri ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Rotamız İstikrar, Pusulamız Gelecek, Hedef 2023, Büyük ve Güçlü Türkiye için hep birlikte tam yol ileri İnşallah." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Sel felaketi yaşamamak için Salıpazarı Barajı biran önce yapılmalı

Sel felaketi yaşamamak için Salıpazarı Barajı biran önce yapılmalı