15 Haziran 2019 Cumartesi

FUAT KÖKTAŞ'TAN FINDIK AÇIKLAMASI: BUGÜNE KADAR ELİM AYRI, DİLİM AYRI HİÇ OLMADI

Fuat Köktaş'tan fındık açıklaması: Bugüne kadar elim ayrı, dilim ayrı hiç olmadı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, mecliste fındık önergesi sonrası haksız eleştirilere maruz kaldığını açıklayarak, "Bugüne kadar elim ayrı, dilim ayrı hiç olmadı" dedi.

28 Ekim 2018 Pazar 20:38 SİYASET

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, mecliste fındık önergesinin ret edilmesi sonrası haksız eleştirilere maruz kaldığını açıkladı.


AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 8 milyon kişiyi ilgilendiren fındık konusunda hükumetlerinin çalışma yaptığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bu konuda bir rapor sunulduğunu açıkladı.

Sunulan rapor doğrultusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın genişletilmiş il başkanları toplantısında fındık üreticilerine seslenerek, levant kalite fındığın kilosunun 14 liradan, Giresun kalite fındığın kilosunun da 14,5 liradan Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından alınacağını müjdelediğini hatırlatan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, hazırlanan rapor ile ilgili düzenlenen toplantılara ise Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, Sakarya Milletvekili Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Çanakkale Milletvekili Grup Başkanvekili Bülent Turan ve Karadeniz Bölgesi Milletvekilleri ile birlikte kendisi ve Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı'nın da katıldığına dikkati çekti.

Fuat Köktaş, AK Parti hükümetlerinin her zaman fındık üreticilerinin yanında olduğunu belirttiği açıklamasında, şunları dile getirdi.

Yıllardır çiftçinin ve üreticinin yanında olan ve bugüne kadar 7,5 milyar lira destekleme ödemesi yapılan fındığa büyük önem veren iktidar olarak, fındığı içeride siyasi istismara, dışarıda spekülatörlere bırakmayacağımızı bir kez daha ispat ettik.  24 Ekim Çarşamba günü, Stratejik önemi olan ve yaklaşık 8 milyon kişiyi ilgilendiren fındık ile ilgili değerlendirme yapmak, çözüm üretmek üzere, da katılmıştır. Düzenlenen toplantıda fındık ile ilgili bütün sorunlar enine boyuna konuşulmuş olup, fındığın stratejik tarım ürünü olarak önemi, kalıcı tedbirler alınması gerektiğini, sorunlarını nasıl çözebileceğimiz üzerinde çalışma yapılmış, burada hazırlanan rapor ilgilileri tarafından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a iletilmiştir. 26 Ekim Cuma günü yapılan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında fındık üreticisine seslenerek müjde veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Toprak Mahsulleri Ofisimizle, 1 Kasım 2018'den itibaren levant kalite fındığın kilosunu 14 liradan, Giresun kalite fındığın kilosunu da 14,5 liradan almaya başlanacağını, bununla birlikte kayıtlı fındık alımlarında da kilo başına 2 lira destekleme ödemesi yapılacağını söylemiştir.
Ayrıca; Fiskobirliği yeniden ayakta tutabilmek için de, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin stoklarından da 10 bin ton fındığı Fiskobirlik'e teminat karşılığı vererek, bu kurumumuzun fındıkla ilgili görevlerini yerine getirebilmesine de destek olunacaktır. Geçmiş günlerde fındıkla ilgili verilen araştırma önergesi, AK Parti Grubumuzun almış olduğu grup kararı ile Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilmemesi ve daha sonra fındık çiftçisinin sorunları ve çözüm yolu ile ilgili yapmış olduğum açıklamalarla haksız eleştirilere maruz kaldım. Bugüne kadar elim ayrı, dilim ayrı hiç olmadı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan bu açıklamayla, konunun muhatapları rahatlamış, müjdeli bir haber verildiği, AK Parti iktidarının çiftçinin yanında olduğu tekrar tekrar memnuniyetle ifade etmişlerdir.  Verilen bu müjdenin fındık üreticilerine, ihracatçılara ve ürünü kullanan tüm sektörlere hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Cumhuriyet Bayramının 95'inci yılı coşku içinde kutlandı

Samsun'da Cumhuriyet Bayramının 95'inci yılı coşku içinde kutlandı