29 Kasım 2021 Pazartesi

HAMZA DAĞ, SAMSUN 19 MAYIS GAZETECİLER CEMİYETİ'Nİ ZİYARET ETTİ

Hamza Dağ, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti

Samsun'a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı İzmir Milletvekili Hamza Dağ, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ederek gazetecilerin sorunlarını dinledi, internet gazetelerini ilgilendiren yasa ile ilgili açıklama yaptı.

30 Eylül 2021 Perşembe 18:06 SİYASET

Samsun'a yaptığı ziyarette 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyetinde gazetecilerle buluşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı İzmir Milletvekili Hamza Dağ, internet medyasını yakından ilgilendiren yasa çalışmasının TBMM'de olduğunu söyledi.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı İzmir Milletvekili Hamza Dağ, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde internet gazeteciliği ile ilgili düzenlemenin TBMM'de komisyonda değerlendirilme aşamasında olduğunu açıkladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. Hamza Dağ, burada yaptığı açıklamada, internet medyası ile ilgili düzenlemelere dair önemli açıklamalarda bulundu.CEMİYET'TE BASINLA BULUŞMA
İzmir Milletvekili Hamza Dağ, bir dizi ziyaret ve programlar için geldiği Samsun'da 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'ni de ziyaret ederek basın mensuplarıyla buluştu. Cemiyet Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Çakır ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan Hamza Dağ, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.KOMİSYON OLUŞTURULDU, DEĞERLENDİRİYORUZ
Uzun süredir gündemde olmasına rağmen bir türlü istenilen düzenlemelerin gerçekleştirilemediği internet yasası ve internet gazeteciliğine dair değerlendirmelerde bulunan Hamza Dağ, "Konu sürekli gündemimizde. Henüz ete kemiğe bürünmese de bu konuda bir çalışmamız söz konusu. Konuyla ilgili her kesimden bilgi ve görüş almaya devam ediyoruz. Kendi çalışmalarımızı da birleştirerek oluşturduğumuz bir komisyonda değerlendiriyoruz" dedi.

DÖRT DÖRTLÜK OLSUN İSTİYORUZ
Komisyonda yapılacak değerlendirmeleri daha sonra önce kabinedeki Bakanlarla, ardından mecliste grubu olan partilerin temsilcileriyle görüştükten sonra TBMM'ye intikal ettireceklerini ifade eden Hamza Dağ, "Bir şekilde adım adım da olsa ilerliyoruz. Çalışmalar mecliste yürüyor. Biz de AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı olarak her türlü desteği veriyoruz. Herkesin istediği gibi dört dörtlük bir internet yasası çıkartmak istiyoruz" diye konuştu. HAMZA DAĞ'A SAMSUNSPOR FORMASI
Konuşmanın ardından Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, Hamza Dağ’a üzerinde ismi yazılı olan Atatürk armalı Samsunspor forması hediye etti. Ziyarette ayrıca AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Samsun Bölge Müdürü Volkan Toptaş, Basın İlan Kurumu Samsun Şube Müdürü Mustafa Bayraktar ile Anadolu Ajansı Samsun Bölge Müdürü İsa Sansar'da yer aldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun kırmızı oldu! Mavi şehirdi yeniden sarıya döndü

Samsun kırmızı oldu! Mavi şehirdi yeniden sarıya döndü