25 Ocak 2021 Pazartesi

HAYATİ TEKİN BUNU DEDİ! BUGÜN SEÇİM OLSA ERHAN USTA'YA OY VERİRDİM

Hayati Tekin bunu dedi! Bugün seçim olsa Erhan Usta'ya oy verirdim

Samsun'‫da 31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Parti'nin Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olan Hayati Tekin, seçimlerin üzerinden geçen 10 ayın sonunda yaptığı açıklamada, "Bugün seçim olsa Erhan Usta'ya oy verirdim" dedi.

01 Şubat 2020 Cumartesi 12:33 SİYASET

Samsun'da İYİ Parti'nin Büyükşehir adayı olarak 31 Mart seçimlerine giren ve seçimi kaybeden taraf olan Hayati Tekin, "Bugün seçim olsa Erhan Usta'ya oy verirdim" çıkışı ile dikkatleri üzerine çekti.


Hatırlanacağı üzere Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına milletvekili Erhan Usta bağımsız aday olmuş, eski CHP milletvekili Hayati Tekin'de Millet İttifakının ortak adayı olarak Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına aday gösterilmişti.

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'nin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mustafa Demir olurken, seçim sürecinde bir süre sonra Erhan Usta ile Hayati Tekin arasında gerilim yaşanmış iki adayda birbirini Mustafa Demir'e çalışmakla suçlamıştı.

Bu suçlamalar karşılıklı olarak seçim sürecinde devam ederken 31 Mart yerel seçimini AK Parti'nin adayı Mustafa Demir kazanmıştı. Seçim sonrası da Erhan Usta ve Hayati Tekin arasında karşılıklı olarak suçlamalar devam etmişti.

Yerel seçimin üzerinden 10 geçerken Hayati Tekin, katıldığı bir internet programının yayınında "Bugün seçim olsa kime oyunu verirsin deseler, Erhan Usta'ya veririm, ona güvenirim. Mustafa Demir'e güvenmem" açıklaması yaptı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta'dan Hayati Tekin'e yanıt! O zaman neden aday oldun

Erhan Usta'dan Hayati Tekin'e yanıt! O zaman neden aday oldun