17 Eylül 2021 Cuma

HAYATİ TEKİN ERHAN USTA'NIN 'HAYATİ TEKİN MUSTAFA DEMİR'İ DESTEKLEDİ' İDDİASINA YANIT VERDİ

Hayati Tekin Erhan Usta'nın 'Hayati Tekin Mustafa Demir'i destekledi' iddiasına yanıt verdi

Samsun eski Milletvekili ve İYİ Parti'nin 31 Mart seçim sürecinde Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olan Hayati Tekin, bağımsız milletvekili Erhan Usta'nın "Hayati Tekin Mustafa Demir'i destekledi" açıklamasına sert karşılık verdi.

25 Ekim 2019 Cuma 02:34 SİYASET

İYİ Parti'nin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olan Hayati Tekin,  Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta'nın kendisi ile ilgili iddialarına sert yanıt verdi.


Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın açıklamaları ile ilgili Samsun Kent Haber'e konuşan Hayati Tekin, "Erhan Usta psikolojik olarak suç bastırıyor. Millet neyin ne olduğunu biliyor. Mustafa Demir'e seçimi kazandıran asıl sensin" dedi.

Samsun Kent Haber'e özel açıklamalarda bulunan Hayati Tekin, Erhan Usta'nın Çarşamba ilçesinde katıldığı Biyokütle Enerjii Santrali mitinginde konuşma yaptığı sırada bir vatandaşın "Sayende kazandılar" diye bağırması üzerine yaptığı açıklamada kendisini hedef alması ile ilgili adeta açtı ağzını yumdu gözünü.

Erhan Usta'nın 'Sayende kazandılar' diyen vatandaşa provokatör demesini de eleştiren Hayati Tekin, "Bir milletvekili kendi vatandaşına, kendi hemşehrisine mitingde provokatör der mi. Vatandaş gayet güzel cevap vermiş. Bu bir suçluluk psikolojidir. Ben Erhan Usta ve Mustafa Demir ile ilgili seçim sürecinde söylemiş olduğum sözlerin arkasındayım. Erhan Usta'nın sayesinde Mustafa Demir seçimi kazanmıştır. Mustafa Demir için seçim sürecinde tekeri yavaş döner bu işi beceremez, millet Yusuf Ziya Yılmaz'ı arar demiştim. Bu sözlerimin bugün de arkasındayım" diye konuştu.

Çarşamba ilçesinde yapılacak Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili bölgeye giderek vatandaşlarla bir araya geldiğini ve bir mahallede söz konusu santrale tepkisini gösterdiğini kaydeden Hayati Tekin, artık kendisinin sıradan bir vatandaş olduğunu, Erhan Usta'nın da bir milletvekili olduğunu hatırlatarak, "Samsun'un meseleleri ve sorunları ile ilgilenmek onun görevi. Biz ise vatandaş olarak halkımızın yanındayız." dedi.

Erhan Usta'nın yaptığı açıklamada seçim sürecinde kendisinin söylediği "Mustafa Demir, Erhan Usta'yı imar paftası diye duvara asar" sözleri ile ilgili algı operasyonu yapmaya çalıştığını da vurgulayan Hayati Tekin, şunları dile getirdi.
"Evet, dün söyledim bugün de söylüyorum. Mesleki olarak Mustafa Demir, Erhan Usta'yı imar paftası diye duvara asar. Ama Mustafa Demir'i de ben asarım.
Kaynak: SamsunKentHaber.com.tr

- Özel Haberlerimizin kopyalanması, kaynak verilse dahi Samsun Kent Haber harici başka bir yayın organında yayınlanması telif kanunu kapsamında yasaktır. Aksi durumda hukuki süreç işletilecektir. (Habere takla attırmaya da çalışmayın. Arayın muhatabını açıklama alın)

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Artistik Buz Pateni Cumhuriyet Kupası Yarışması son anda iptal edildi

Samsun'da Artistik Buz Pateni Cumhuriyet Kupası Yarışması son anda iptal edildi