30 Kasım 2021 Salı

HAYATİ TEKİN, ERHAN USTA'NIN İYİ PARTİ'YE GEÇİŞİ İLE İLGİLİ KONUŞTU

Hayati Tekin, Erhan Usta'nın İYi Parti'ye geçişi ile ilgili konuştu

Samsun'da Millet İttifakının 31 Mart seçimlerinde Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olan Hayati Tekin, Erhan Usta'nın İYİ Parti'ye katılması ile ilgili konuştu.

13 Eylül 2020 Pazar 15:58 SİYASET

Samsun'da 31 Mart seçimlerinde CHP'den istifa ederek İYi Parti'ye geçen ve Millet İttifakının Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olan Hayati Tekin, bağımsız aday olarak yerel seçimde aday olan Erhan Usta'nın İYi Parti'ye katılması ile ilgili Samsun Kent Haber'e konuştu.


Erhan Usta, 31 Mart seçimlerinde MHP'den ihraç edilmesinin ardından bağımsız olarak Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olmuştu. Seçim sürecinde Millet İttifakının adayı Hayati Tekin ile bağımsız aday Erhan Usta arasında proje aday tartışmaları yaşanmıştı. İkili arasında yaşanan proje aday tartışması seçim sonrası da devam etmiş, Hayati Tekin ve Erhan Usta, seçim sonucu ile ilgili birbirlerini suçlamıştı.

Gelinen süreçte Erhan Usta, 1.5 yıldır sürdürdüğü bağımsız milletvekilliğini önceki günlerde XİYİ parti saflarına geçerek sonlandırdı. Artık İYİ Parti'li olan Erhan USta'nın partiye geçişi ile ilgili ise Hayati Tekin'in ne diyeceği merak ediliyordu. Samsun Kent Haber, Hayati Tekin'i telefonla arayarak Erhan Usta'nın İYi Parti saflarına katılmasını nasıl karşıladığını sordu.

Hayati Tekin yaptığı açıklamada Erhan Usta'nın seçimlerin üzerinden geçen bir buçuk yılın sonunda İYi Parti'ye katılmasını yanlış bulduğunu belirtti. Erhan Usta'nın 31 Mart seçimlerinde İYİ Parti'ye katılması gerektiğini ve İYİ Parti çatısı altında Millet İttifakının Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olması gerektiğini kaydeden Hayati Tekin, Samsun Kent Haber'e yaptığı açıklamada, "Zamanında geçmiş olsaydı doğru olurdu. Ben Samsun için fedakarlık yaptım ve CHP'den ayrılarak İYİ Partiye geçtim. Eğer Erhan Usta, 31 Mart seçimlerinde İYİ Parti'ye geçerek Millet İttifakının adayı olsaydı bende kendisine oy verir, destek olurdum.  Burada CHP'lilerde seçim sürecinde şayet Millet İttifakının adayı olmuş olsaydı kendisine destek verirdi. CHP'liler bu konuda yanlış yapmazdı. Sonuçta gelinen noktada Erhan Usta İYİ Parti'ye katılmıştır. Kendisi için hayırlı olmasını dilerim. "

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da trafik yapay zeka ile yönetilecek

Samsun'da trafik yapay zeka ile yönetilecek