29 Ekim 2020 Perşembe

HAYATİ TEKİN KENDİSİNE SİYASİ MEVTA DİYEN ERHAN USTA'YA SİYASİ LEŞ DEDİ

Hayati Tekin kendisine siyasi mevta diyen Erhan Usta'ya siyasi leş dedi

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Hayati Tekin, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından kendisi için 'Siyasi Mevta' yakıştırmasında bulunan bağımsız aday Erhan Usta'ya çok sert tepki verdi, Erhan Usta'ya siyasi leş dedi.

05 Nisan 2019 Cuma 16:23 SİYASET

Samsun'da İYİ Parti'nin Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olan Hayati Tekin, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından İYİ Parti Samsun İl Başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısı ile Erhan Usta'nın kendisi ile ilgili gündeme getirdiği iddialara yanıt verdi.


Hayati Tekin, İYİ Parti Samsun İl Başkanlığında yaptığı açıklamada, kendisi için 'Siyasi Mevta' benzetmesinde bulunan Samsun Büyükşehir Bağımsız adayı Erhan Usta'ya verdiği çok sert yanıtta, "Benim için siyasi mevta demiş. İnsan, doğar, büyür, onuru ve şerefiyle yaşar ve ölür. Arkasından hayırla ve duayla yad edilir. Öyle siyasi kişilikler vardır ki, onursuz yaşar siyasi leş olur. Her taraf kokar" dedi.

Erhan Usta'nın kendisi için söylediği 'Asıl proje Hayati Tekin'dir' şeklinde ki suçlamalarına da karşılık veren İYİ Parti Samsun Büyükşehir adayı Hayati Tekin, "Yine bir tezvirat, Hayati Tekin bir proje olarak çıkmış diyor, bunu söylemesinin sebebi seçim sonuçlanınca, tüm Samsun halkı Erhan Usta'ya niye aday oldun diyerek proje olduğunu ima ettiler ve sitemde bulundular. O da kurtulmak için çamuru bana atmaktadır. Bu yaptığı şeye kargalar  bile güler, Yani Mustafa Demir ve Erhan Usta yarışacakmış, yani Millet İttifakı aday çıkartmayacakmış, sen kendini ne zannediyorsun. Sonucunda Erhan Usta kazanamadığı için Samsun kaybetmiş, kazansa Samsun kazanacakmış. Sayın Usta, zeka engelli gibi bir yafta kullanarak toplum da yer alan engelsiz kardeşlerimiz üzerinden hakaret edeceğine kendi proje üretiminde olan kısırlığına derman bulsun. Hiç beğenmediğim yüz tane oyum olsa birini bile vermeyeceğim sayın Mustafa Demir bile sayın Usta'yı imar ve parselasyon paftası diye duvara çakar. Demek ki ekonomistliğin de bu kadarmış. Samsun için bulunduğun müsteşarlık görevinde AK Partililerin de dediği gibi Samsun için hiçbir önerin ve hiçbir katkın olmamış. Yalnız tek adam rejimine geçilirken, yani anayasa oylamaları dahil AKP'nin tüm yasalarını günahlarının altında senin de imzan ve oyun var" dedi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Vezirköprü'de 1.5 yaşındaki bebek sulama kanalında boğularak can verdi

Samsun Vezirköprü'de 1.5 yaşındaki bebek sulama kanalında boğularak can verdi